О.Лисенко: «Віддаючи обов`язок Україні»

0
116

Мій співрозмовник заступник військового комісара, начальник відділу  по комплектуванню та призову Кіровоградського ОВК, підполковник  А.М.Лисенко.

Андрію Миколайовичу, чим відрізняється призов на службу в ЗСУ від попередніх?

Перш за все тим, що весняний набір подовжено з двох місяців до трьох: з 1- го квітня по 30 червня поточного року. Також призовникам, що призиваються в квітні перенесено час їх відправки до ЗСУ з 8-го на 22 квітня, щоб призовники змогли проголосувати 21 квітня, щоб не було жодних спекуляцій.

Яке матеріальне заохочення мають контрактники в 2019 році?

Для контрактників встановлено матеріальне заохочення в грошовому виразі від 10 тис. грн., якщо солдат не задіяний в ООС і до 23 тис. грн., якщо знаходиться в зоні бойових дій. Також держава виділяє кошти на оздоровлення: забезпечує щорічну виплату додаткової місячної зарплатні; виділяє від 2,5 тис. грн. на вирішення питань соціально-побутового характеру (оплата піднайому житла, якщо родина переїжджає на місце служби контрактника).Крім цього здійснюється доплата за вислугу років, за звання, за інші заслуги в ЗСУ. Контракт можна підписати від 6-ти місяців до 3-х років. Цього разу на контрактну службу ми запрошуємо 100 чоловік. Якщо людина не проходила службу, то за кілька місяців вона здобуде необхідну йому військову професію на термін дії контракту.

 -Найбільша, певно, що проблема з призовом на строкову службу?

-Такої проблеми не існує. 100 призовників від м. Олександрії та Олександрійського району, починаючи з 22 квітня  до 30 червня будуть призвані на строкову службу. 18 місяців солдати будуть проходити службу в ЗСУ без задіяння в зону ООС. Оплата біля 400 грн. на місяць. Призовники з вищою освітою магістра служать 12 місяців. За основним місцем роботи солдат-строковиків  залишається щомісячна виплата зарплатні та зберігається робоче місце. Якщо строковик  виявив бажання перейти на контрактну службу – він  може це здійснити заключивши контракт. Сьогодні Збройні Сили України мають міцну бойову та матеріальну базу, що надає військовослужбовцям нормальні умови для проходження служби (озброєння, обмундирування, харчування, проживання, достойна зарплатня …).

  • І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я