О.Андрєєва: «Свято філософії та філософування»

0
142

Нещодавно О.Андрєєва, завідуюча Олександрійським відділенням КМАНУМ повернулася з групою олександрійських школярів, які брали участь у міжнародному центрі дитячої наукової творчості «MANLabCamp» відбулася ІV Всеукраїнській Олімпіаді з філософії.

-Ольго Анатоліївно, якось дивно звучить Олімііада з філософії…  

– Організаторами заходу виступив Національний центр «Мала академія наук України» спільно з факультетом філософської освіти і науки Національного педагогічного університету ім.М.П. Драгоманова з метою популяризації філософської освіти та заохочення молоді до творчого, креативного і критичного мислення. Олімпіада проводилася в формі написання філософського есе. Темою цьогорічної Олімпіади є «Екологічна свідомість».

-Наскільки активно прийняли участь в Олімпіаді юні науковці?

ФОТОРЯД

– Аудиторія учасників, а це близько 200 учнів 8-11 класів із 22 областей України подали свої роботи на І (заочний етап). Журі визначило 46 робіт, авторів яких було запрошено до очного етапу. Серед них 3 юних філософи – слухачі Кіровоградської МАН: Терентьєва Єлизавета, Маліо Яна та Стеценко Тетяна. У перший день заходу 16 листопада – Всесвітній день філософії, учасники мали можливість познайомитися, розказати про свої регіони, відкрити для себе світ філософії. Увечері, на урочистому відкритті та представленні команд, молодь взяла участь у дискусіях та обговореннях, переглядали фільм з наступним обговоренням.

На другий день заходу, поки учні писали есе, дорослі навчалися: кандидат філософських наук, доцент Адаменко Надія провела майстер-клас для вчителів «Філософування та фасилітація». А ввечері, поки журі перевіряло конкурсні роботи, учасники заходу мали брали участь у воркшопі «Екологічна свідомість та ІТ технології».

– Які успіхи кіровоградських  манівців?

-У заключний день Олімпіади, під час урочистого закриття, оголошено переможців конкурсу. Щасливим став він і для Кіровоградщини – слухачка секції «Валеологія» (керівник секції Сунько І.В.) КМАНУМ посіла ІІ призове місце та пообіцяла, що в наступному році повернеться за І місцем.

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я