Нові професії на ринку праці

0
174

– В області функціонує 23 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, у яких навчається 7,5 тис.учнів за близько 60 професіями. Навчальний процес забезпечують 1,9 тисячі працівників, – наголосив начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський на щотижневій апаратній нараді голови облдержадміністрації.

Посадовець звернув увагу, що з 2011 р.КМУ здійснює заходи щодо передачі повноважень управління закладами професійної (професійно-технічної) освіти та повноважень щодо їх фінансування місцевим органам самоврядування, що дає оптимізувати систему підготовки робітничих кадрів для задоволення потреб ринку праці у кваліфікованих робітниках на місцях.

Для розв’язання проблеми забезпечення ринку праці робітниками за кількісними та якісними показниками у 2016 році в області створено регіональну раду професійної освіти, до складу якої увійшли представники всіх соціальних партнерів на ринку праці.

У 2018 р. впровадили нові для закладів професії. Зокрема, у ПТУ № 36 смт Новгородки запровадили підготовку за професіями «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Швачка». Вперше проведено набір на професії «Зварник» у Центральноукраїнському вищому професійному училищі ім.Федоровського та «Майстер ресторанного обслуговування» у Кропивницькому професійному ліцеї сфери послуг та торгівлі. Планується впровадження нової професії  “Формувальник ковбасних виробів” у Регіональному центрі професійної освіти імені О.С.Єгорова, “Офіціант” – у Державному навчальному закладі ”Професійно-технічне училище № 40 м. Новоукраїнка”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я