Нова купюра номіналом в 1000 гривень з 25 жовтня увійде в обіход

0
871

Коли в країні погано з виробництвом, коли економіка занепадає, коли відсутні кредити МВФ – включають верстат – друкують гроші. Особливо це відчувається, коли на ринку з`являються купюри великим номіналом. Так, з 25 жовтня 1000 гривень стане найбільшою купюрою при розрахунках….
– Поява нових купюр абсолютно не впливає на інфляцію. Інфляція зростає за іншими факторами: рахунки ПДВ генерують інфляцію; девальвація гривні, яка відбулася; гроші гастарбайтерів і суттєве підвищення заробітної плати, – додав економіст Олександр Охріменко.
Подивіться ще вчора курс долара був 24 грн. за долар, а сьогодні, коли оголосили про друк нової купюри номіналом в 1000 грн., відразу в обмінниках його курс зріс на 100 грн.
Це найкраще мірило того від чого ми залежимо. Від верстату. Знову будемо бідніти…

Нові копійки 5 і 10 грн

Поступово в Україні виведуть із обігу монети номіналом 25 коп, банкноти номіналом 2, 5 і 10 грн. Це відбудеться до кінця наступного року. Паралельно з’являться монети номіналом 5 і 10 грн: лише в поточному році Нацбанк викарбує по 100 млн штук таких монет.

Як вже було сказано вище, монети живуть довше за банкноти. Якщо монета може перебувати в обігу 20 років, то банкноти низьких номіналів – лише 2 роки. Саме такий практичний підхід є причиною грошової реформи останніх років.

Так, у квітні минулого року ввійшли в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Монети номіналом 5 гривень з’являться в обігу восени цього року, а монета номіналом 10 грн – наступного.

Голова Нацбанку Яків Смолій зазначив, що заміною банкнот дрібних номіналів монетами НБУ заощадить близько 1 млрд грн на виготовленні та інкасації грошей.

Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу протягом наступних трьох років банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 номіналів до 12. Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я