Не всі аптеки для здоров`я народу, а для наживи їх господарів

0
906

Скільки вже говорено  про нашу аптечну систему, що сьогодні найбільш  розвинена галузь Олександрії в розділі торгівлі. Не буду вдаватися в подробиці, але бариші, які знімають щоденно з кас аптек їх господарі, сягають десятки тисяч гривень.  А якщо зважити  ще й на  участь аптек у державній програмі  «Доступні ліки», то можна тільки здогадуватися який дохід мають на ліках. На «бюджетних» коштах досить таки добре заробляти.

Націнки на ліки сягають в межах від 30 до 300%. І це правда. Подивіться всі аптеки знаходяться  на так званій  «червоній лінії» міста – по центру, в найбільш масових місцях руху олександрійців. Звісно, що вартість будівель (квартир), що облаштовані під аптечні заклади, сягає зовсім інших цін, ніж за межею «червоної лінії»…  А аптеки як гриби ростуть.Вигідно купувати будівлі під аптеки… У свій час ще А.І.Кохан говорив, що Олександрія за якихось 10- 15 років стане містом аптек. І це вже сталося. Аптека на аптеці, філіал на філіалі… Здавалось, що за такої конкуренції вартість ліків буде доступною для хворої людини. Та ні – все навпаки. Держава пішла назустріч хворим – включила майже всі аптеки міста в програму  «Доступні ліки» – то ж майте совість, дорогі наші аптекарі, подивіться, яку ви ставите націнку на ліки! Таке враження, що олександрійці мають захмарні грошові статки, щоб робити вас міліонерами.

А тепер конкретно. Зайшов придбати препарат анапірон до аптечного кіоску, що знаходиться в міській лікарні №1,  навпроти санпропусника. Запитав вартість – почув 90, 70 грн. за флакон. Думаю, піду до інших аптек, що знаходяться біля лікарні. Зайшов до однієї – відсутні дані ліки. В іншій мені відповіли – 79, 60 грн.  Чому така різниця? В совісті і порядності одних, і наживі інших.

А все продумано дуже добре – привезли до санпропусника тяжко хвору людину (чи до реанімації чи до травматології). Хіба в такій ситуації люди можуть бігати містом в пошуках дешевших ліків. Ось на це і розраховано. Ось такі зашкальні ціни роблять аптекарів дуже багатими людьми. Я ні в якому разі не проти того, щоб люди  заможно жили, але не  таким чином. Адже всі ми під Богом ходимо, а він все зверху бачить і кожному віддячить… І ще чим цікава ця аптека, що  тільки в цій аптеці можна придбати деякі  специфічні медикаменти (для операцій).  А операцій щоденно в місті робиться десятки (хірургія, травматологія, онкодиспансер, гінекологія, офтальмологія). То мали б совість і честь знизити ціни на інші ліки.

А для підтвердження подаю чек совісної аптеки, де можна придбати значно дешевші ліки з огляду на інші аптеки.  Гучні назви аптек з найнижчими цінами – це обман.

О.Оскар

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я