На Кіровоградщині функціонує 14 амбулаторій, збудованих за президентською ініціативою “Сільська медицина”

0
169

 – Ми завершуємо проект з будівництва сільських амбулаторій на Кіровоградщині, який ініціював Президент України. На даний час в області працює 14 із 18 амбулаторій. За два тижні відкриємо ще 4. Ми їх укомплектували, забезпечили автомобілями, підключили до телемедицини. Окрім новозбудованих амбулаторій до телемедичної системи плануємо підключити й інші амбулаторії, що пройдуть атестацію. Це близько сотні закладів первинки. Цього року для амбулаторій, що збудовані раніше, плануємо додатково придбати більше 20 одиниць службового транспорту. Приємно, що лікарі отримують 15 тис. грн. Ми бачимо, що реформа приносить перші позитивні результати не лише для пацієнта, а й для лікаря”, – наголосив голова ОДА С.А.Кузьменко перебуваючи в невозбудованих амбулаторіях.

Картинки по запросу Фото трепівської амбулаторії

14 березня очільник обалсті С.А.Кузьменко вівідав Знам’янський район, щоб ознайомитися з роботою Сабліно-Знам’янської та Трепівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини, що днями були відкриті. Про роботу закладу поінформувала Наталія Гречина, лікар загальної практики-сімейної медицини. За її словами, в новій амбулаторії обслуговуватиметься до 2 тис. місцевих жителів із Володимирівки, Новороманівки  та Саблівки.

– Раніше ми працювали в старому приміщенні дільничної лікарні, збудованої ще 1929 р., що знаходилась на околиці села. Переїзд у нову амбулаторію для нас став великим подарунком. Це сучасне, комфортне приміщення для пацієнтів і медичних працівників, до якого зручно і швидко дістатись”, – відзначила лікар.

Керівники області і району також ознайомились з роботою Трепівської амбулаторії. Вони оглянули службові кабінети, поспілкувались з медичними працівниками щодо впровадження телемедицини. Як зауважила завідувач амбулаторії Світлана Матвієвська, відколи запрацювала амбулаторія, дистанційну консультацію з фахівцями обласних закладів отримали 11 пацієнтів. Загалом амбулаторія обслуговуватиме понад 2,5 тис.сільського населення.

На будівництво кожного об’єкту витрачено близько 4,5 млн. грн. Додатково за рахунок коштів місцевих бюджетів для амбулаторій придбано медичне обладнання та устаткування (288,6 тис. грн. на кожен об’єкт). Обидві забезпечені службовим транспортом, що придбано за кошти державного бюджету в сумі 500 тис. грн.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я