Лікарня на Перемозі може припинити своє існування, якщо держава не відмовиться від реформи в медицині. Будуть пацієнти – буде жити лікарня

0
336

Проблеми “малих” лікарень усім відомі: відсутність належної медичної матеріальної бази; спеціалістів вузької спеціалізації, достатньої кількості пацієнтів…  Це проблема всієї України, а не окремо взятої лікарні з м.Олександрія. Це державна проблема. Немає пацієнтів – немає лікарні.

На черговому засіданні міськвиконкому, що відбулося 7 травня дисонансом прозвучало зі слів міського голови про можливе закриття  міськлікарні №3. Присутнім було запропоновано розгляд питання щодо подальшої діяльності Міської лікарні №3 (м-н Перемога).

За другим етапом медреформи з 1 квітня фінансування вторинної ланки здійснює Національна служба здоров’я України. Лікарня має відповідну угоду з НСЗУ на фінансування пакету медпослуг за напрямком «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу». На задоволення цих потреб лікарні щомісячно потрібно 382000 грн. НЦЗУ  виділила лише 66000 тис.грн.

Щоб не загубити лікарню в цілому: з метою раціонального використання бюджетних коштів, ліжкового фонду, повноцінного надання спеціалізованої меддопомоги з раціональним перерозподілом лікарського складу депутатам запропоновано припинити діяльність КП «Міська лікарня №3», реорганізувавши його шляхом приєднання до КП «Центральна міська лікарня м.Олександрії». Остаточне рішення з даного питання буде прийняте на сесії міськради.

Президент України В.Зеленський призупинив 2-й етап медичної реформи. Можливо, що міська лікарня №3 буде мати право на життя, але з певними структурними змінами.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я