Кому заважає майбутній жіночий монастир?

0
154

Ця історія має гарне починання і невтішне продовження. А суть справи полягає в тому, що одному із мешканців мікрорайону Перемога, а саме гр. О.І.Касперову, пенсіонеру,  який не визнає релігію, атеїсту за його власними переконаннями,  заважає  майбутній жіночий  монастир, який невдовзі  відкриє свої двері для страждающих жінок… Куди він тільки не звертався, до яких інстанцій місцевого, обласного та державного рівня не писав скарги, щоб влада не давала згоди на відкриття жіночого монастиря. Комісії одна за одною виїздили на місце розташування будівлі і прилеглої території. Скаржнику не до вподоби, що управління  Олександрійської єпархії,  облаштовуючи територію майбутнього монастиря, буцімто,  перекрила дорогу, що прямувала паралельно з колишньою школою, якою він ходив… У розмовах з місцевими жителями – усі вони відповіли, що ніколи на цьому місці не було дороги, була лише стежка.

Щоб вияснити ситуацію ми звернулися до громадського активіста Володимира Іванченка, який роз`яснив суть конфлікту

-Нежитлове приміщення колишньої школи №13 на мікрорайоні Перемога свого часу, – в  2014 році було передано КП ” Житлогоспом” в оренду територіальній громаді мікрорайону та  Олександрійській єпархії для капітального ремонту та розміщення в ньому  жіночого монастиря. Знайшлися небайдужі меценати, які вклали неабиякі кошти, щоб надати будівлі відповідного релігійного культу. Здійснили комплекс поточного ремонту із заміною покрівлі, оздобленням та  облаштуванням території, що заростала бур`янами. Кому від цього гірше стало? Навпаки, люди  побачили, що відроджується духовність, що з кожним роком все більше стає місць, де люди знаходять собі відраду в божій службі і вірі в краще завтра.  (І справді, сьогодні  приміщення та територія майбутнього монастиря  стали прикрасою для мешканців мікрорайону, – авт.). На початку 2017 року Олександрійська єпархія подала документи про облаштування будівлі для проживання чернецтва. Та судові тяжби щодо території, що сьогодні планується використовувати для власних потреб монахинь, не дають змоги закінчити божий промисел в ім`я православних християн Олександрії.

Що могло статися в разі, якби це приміщення не було передано в оренду?

– Його б чекала жалюгідна доля кафе «Берізка» та ряду приміщень, які сьогодні занедбані та знаходяться в стадії руйнації, – долучився до розмови мешканець мікрорайону  І.Коваленко. – Кому заважає, що люди  йдуть до Бога, де панує мир і  благодать, де порядок і культура. Одній людині, яка вважає себе  господарем Перемоги, – підкреслив чоловік.

Як повідомила  монахиня Параскева (проживає в будівлі вже третій рік), що майбутній монастир  стане місцем проживання в ньому жінок, які втратили віру в життя, які стоять на грані життя і смерті, тих, хто опинився в складних життєвих обставинах.

– Ми молимося Богу, щоб він приніс нам мир і спокій в державі, щоб люди були добрішими  один до одного.  У нас вже почала роботу недільня школа, в якій дітки вивчають закон Божий. У перспективі  створення антикризового центру  «Теплі долоні», який буде займатися проблемним  питанням  сьогодення – абортами серед молодих жінок. Ми будемо  відмовляти вагітних жінок від позбавлення народження дитини. Богом дано  продовження світу через жінку. Зберегти матір-жінку, дати їй можливість повірити в життя, перебуваючи в монастирі, де вона буде під наглядом, у тому числі  і медичним, повернути їй щастя бути матір`ю. Для цього облаштовуються спеціальні кімнати (матері і  дитини), медичний кабінет… Ми провели свято до дня Матері. Залучаємо до духовного життя, чистоти моралі  молоде покоління мешканців Перемоги. Це краще, ніж займатися  не мирськими справами ( пияцтво, наркоманія). Чому скаржник не звертає увагу на цю категорію населення?  Повернути людину до життя, дати  їй віру,  надію і любов – це головні постулати божих заповідей.

Миряни, відвідувачі майбутнього монастиря , мешканці мікрорайону, які зібралися на захист своїх релігійних переконань мира і добра, в один голос  сказали, що вони й гадки не думали, що колись Перемога може стати центром духовності, божого  слова і надії на краще життя, але на цьому божому шляху є противники…

ФОТОРЯД

І.Мельник 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я