Кіровоградщина проти ввезення вживаної сільгосптехніки

0
88

Олександр Корнюша (директор департамента інфраструктури та промисловості ОДА) відзначив, що обсяги вробництва сільгосптехніки на рівні області впали, хоча  існує підтримка вітчизняного товаровиробника з боку держави. Зокрема, діє державна програма компенсації вартості придбаної сільгосптехніки. Урядом визначено порядок використання коштів та затверджено програму компенсації в розмірі 25%, а для невеликих фермерських господарств – 40% вартості вітчизняної сільгосптехніки, придбаної в 2018 р. До переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, що компенсується  держбюджетом, увійшла продукція місцевих підприємств “Ельворті”, “Заводу дозуючих автоматів”, ТОВ “Профі Стан”, “Заводу Автоштамп”, ТОВ “Олександрійська машинобудівна група”. Однак цієї програми недостатньо і необхідно активізувати вжиття відповідних заходів на державному рівні.

Департамент інфраструктури та промисловості ОДА опрацював питання реалізації техніки, що була у використанні, з правоохоронними та контролюючими органами. ОДА зверталася до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з пропозицією розглянути можливість внесення змін до чинного законодавства в частині посилення норм щодо ввезення до України вживаної сільгосптехніки. Міністерство обговорює питання про створення робочої групи із напрацювання шляхів вирішення зазначеної проблеми.

Під час засідання було підготовлене відповідне звернення до КМУ від імені обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

 


   

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я