КГЗКОР цікавить іноземних інвесторів

0
406
Під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка в облдержадміністрації відбулась нарада щодо перспективи залучення інвесторів у добудову державного підприємства “Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд” ( м.Долинська, – Авт.). У нараді взяли участь генеральний директор компанії “Hares Engineering GmbH” Разас Юнес, представники Мінекономрозвитку України, представники комбінату, структурних підрозділів ОДА, Долинської РДА.
-30 років підприємство знаходиться у стані недобудови. Кожного року виникає ситуація з недофінансуванням комбінату. 4 червня 1998 .порушено справу про визнання банкрутом ДП “Дирекція КГЗКОРу”. На даний час триває процедура санації боржника”, – повідомив Сергій Коваленко.
Як зазначив генеральний директор компанії “Hares Engineering GmbH” Разас Юнес, кампанія готова вкласти в розвиток комбінату солідні інвестиції.
-Вивчивши ситуацію в Україні, зрозуміли, що КГЗКОР є найбільш перспективним для нас”, – зауважив пан Разас Юнес. Ми готові інвестувати у будівництво заводу вже наступного року.
З приводу перспектив реалізації даного проекту висловився директор департаменту управління державною власністю Мінекономрозвитку України Роман Кропивницький. За його словами, юристи міністерства вивчили івестпроект і підтвердили його спроможність.
-Держава підтвердила готовність до співпраці підписанням Меморандуму з групою компаній “Коbе Stее1 LTD” (Японія) і “Нагеs Еngіnering GmbН” (Австрія). Нині опрацьовуються юридичні варіанти вирішення питання, що є досить складним процесом, враховуючи процедуру санації на підприємстві, судових справ, пов’язаних з його банкрутством, врегулювання питань власності з словацькою та румунською сторонами, – зазначив урядовець.
-На сьогодні нам потрібно в межах країни знайти вихід з ситуації для того, щоб далі виходити на міжнародну арену. Перш за все потрібно знайти спільні точки між державою, областю, інвестором, арбітражним керуючим, кампанією-власником частини майна, яка викупила його під час процедури санації у 2007 р. Далі вже можна буде визначатись з форматом стосунків з інвестором чи це буде державно-приватне партнерство чи оренда комбінату, – наголосив Роман Кропивницький.
На завершення перший заступник голови ОДА підкреслив, що обласна влада зацікавлена у розвитку комбінату і готова сприяти вирішенню питань, що належать до компетенції облдержадміністрації.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я