Катастрофічна ситуація з теплом у Світловодську матиме своє позитивне вирішення

0
121

Голова ОДА А. Балонь провів у Світловодську робочу нараду щодо початку опалювального сезон, в якій брали участь керівники міста, ГУ Національної поліції в області, управління СБУ в області, депутати обласної і Світловодської міськрад, структурних підрозділів ОДА та МВК, власник і директор ТОВ “Світловодськпобут”, а також представники громадськості та масмедіа.

Губернатор відзначив, що з початком опалювального сезону 28000 містян досі залишаються без теплопостачання.

– За цим столом знаходяться усі ті, хто в змозі вирішити це важливе питання і зараз необхідно виконати напрацьовані конкретні кроки, щоб тепло подати, – наголосив А.Балонь.

Перший заступник голови ОДА С. Коваленко наголосив, що передумовою отримання номінацій від НАК «Нафтогаз» є реструктуризація заборгованості в сумі 14,4 млн. грн.  Напрацьовано варіант акумулювати суму в розмірі 7 млн. грн. Це асигнування для оплати послуг з теплопостачання в закладах обласного, районного підпорядкування та закладів, що фінансуються з держбюджету. Сюди входять бюджетні установи Світловодська. – У даному випадку виключно в межах чинного законодавства, залучаючи ці залишки, можливо розпочати опалювальний сезон. До цього часу фінансові зобов’язання по цим асигнуванням не зареєстровано. Тому без 5,8 млн. грн. – неможливо буде розпочати опалювальний сезон, – підсумував С.Коваленко. Він зауважив, що відповідальність за ситуацію несуть розпорядники коштів МВК.

-Учора отримали лист від «Світловодськпобут», який гарантує банківський кредит в розмірі 7,4 млн. грн. Коли буде надано банківську гарантію НАК «Нафтогазу», підписано договір реструктуризації, газ буде подано на місто.

Власник теплопостачального підприємства О. Яременко поінформував, що «Світловодськпобут» працює з банками щодо отримання банківських гарантій в найближчі дні. Він пояснив, що договір реструктуризації буде підписано після того, як кошти бюджетних організацій надійдуть підприємству, які в подальшому будуть перераховані НАК «Нафтогазу».

  -Тільки ми привозимо до НАК «Нафтогазу» банківську гарантію, нас включають у базу і можемо розпочинати опалювальний сезон. Думаю, що в найближчі день-два тепло в місті буде. Ще три тижні тому була домовленість, що міськрада перерахує 11 млн. грн., але депкорпус не проголосував за виділення коштів.

Секретар міськради Ю. Сапянов наголосив, що міська влада вживає заходи, щоб розпочати опалювальний сезон.

-Ми технологічно підтягуємо суму, потрібну для отримання реструктуризації боргу підприємства, – наголосив він.

Під час наради представники громадськості звернулися з проханням переглянути тарифи для бюджетних установ, які на їх переконання завищені підприємством на 25%. Керівник області доручив опрацювати це питання галузевому департаменту.

– Тарифи мають бути обґрунтовані і відповідати чинному законодавству та постановам Кабміну, – зауважив Андрій Балонь.

– Тепло в місті буде, я гарантую, – наголосив А. Балонь.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я