Із квітня діятиме електронний рецепт за програмою «Доступні ліки»

0
126

Картинки по запросу фото рецептів лікарнянихПочинаючи з 2017 р. в нашій країні парцює урядова програма «Доступні ліки».
За даний відрізок часу цією програмою скористалис понад 33 млн. чоловік, шляхом виписки  пільгових на більше ніж 1,7 млрд. грн. На даний кожна третя аптека ( уявіть який масштаб тільки в нашому місті, -Авт.) працює за відповідною програмою.
З березня поточного року Національна служба здоров’я почне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня буде введено в дію електронний рецепт.
Що це таке? Це дасть можливість отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці-учасниці програми по Україні без прив’язки до місцевості, де рецепт був виданий.
Як можна отримати ліки за електронним рецептом?
Крок 1. Пацієнт приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.
Крок 2. Лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я та перевіряє актуальність номеру телефона пацієнта, вказаного в декларації.
Крок 3. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст смс: «Ваш рецепт : ХХХХ- ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
Крок 4. При необхідності лікар роздруковує пацієнту консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, де зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
Крок 5. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки», та називає номер рецепта.
Крок 6. Працівник пропонує ліки, які є в цій аптеці за даною програмою.
Крок 7. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, людина може одержати лікарські засоби в іншій аптеці.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я