Христина Нагорна крокує до 117 років

0
224

Найстарша за віком жінка України, яка дожила до 116 років, жаліється на зір, бо не може займатися улюбленою справою — шиттям і плетінням. Здоров’ям старенької не надивуються лікарі. На її адресу виклики бувають хіба що через те, що в горлі дере. Христина Нагорна вже потрапила до українського реєстру рекордів і, схоже, готується побити світовий, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Христина Нагорна народилася у 1900-му. Пожила за царя, при більшовиках, а коли розпався Радянський Союз, бабусі виповнився 91 рік. Все пам’ятає, як учора. Шкодує, що поділитися спогадами ні з ким.

-Немає чоловіків моїх років, нема і баб. Немає дочки, немає і онучки, онучкиної дочки, і тієї нема. Усі поховались, а мені треба за них доживати”, – каже бабуся.

116 — це вже рекорд України. Наша бабуся Христина у трійці найстарших жінок світу. І це при тому, що дата у її паспорті умовна. Усіх дітей у цьому селі, які народилися у 1900-му році, записали чомусь 1-го липня. 

Бабуся Христина хоч і не бачить і не чує, але вимагає, щоб її город був не гірший за сусідський. Зараз вся робота на плечах у соціальних працівників. Це коли їй було лише 110, вона сама тримала кабанчика і кроликів. Тепер вже не подужає, але підробіток не полишає. До бабусі Христини досі привозять дітей виводити бородавки.

Жаліється бабуся Христина на очі – без шиття засумувала. Пригадує свої сто років.

-Тоді мені веселіше було. Я буду сидіти, буду в’язати. Можу усе, що хочеш робить. А як осліпла, то як посадило, – каже вона.

В місцевій амбулаторії кажуть, що зрідка для профілактики міряють старенькій тиск.

-Міряли, і гіпертонії теж нема. Десь там кашель може якийсь чи ОРЗ. І то раз на рік. Більш нічого у нашої бабусі -ні артрити, ні поліартрити, ні коліна в неї не болять, ні голова!, – каже медсестра Світлана Лисенко.

От тільки рецепта довгожительства бабуся не знає. Живе, як хочеться, й прямує до світового рекорду.

Нагадаємо, найстарішою жінкою у світі вважається 119-річна Селін дель Кармен Оля з Аргентини. У свідоцтві про народження сказано, що жінка народилася 15 лютого 1897 року. Селіна – мати 12 дітей і бабуся вже величезної кількості онуків. За словами жінки, вона живе так довго, тому що не курить, працює, багато рухається і ходить пішки, а також по-справжньому любить. Найголовнішим рецептом довголіття Селін вважає щасливу і люблячу родину. 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я