Хліб подорожчав

0
340

І як говорилося ще на початку вересня, що у зв`язку з недобором врожаю – 2017 ціна на хлібобулочні вироби в жовтні почне зростати. Так  воно сьогодні  сталося.Ще вчора хліб почав дорожчати, а сьогодні, 4 жовтня в одному із провідних магазинів м.Олександрія мені повідомили, що з 5- го жовтня ціна на хліб знову зросте. Так, хліб « Урожайний»  4 жовтня коштував 7, 80 грн,  а з 5- го жотвня буде коштувати покупцю в 8, 05 грн. Батон «Гірчичний»  з 8, 40 грн  стане – 9, 35 грн. Хоча вже сьогодні  кіровоградський «гірчичиний» батон коштує 12, 10 грн! Про інші націнки, як сказав  мені продавець, ми дізнаємося завтра, з накладних, коли отримаємо продукцію.

У середньому , як і раніше це було,  хліб подорожчає на 50 коп. Багато це чи мало? З огляду на доходи українських громадян – це багато, а з іншого боку – через посуху аграрії зібрали небагатий ужинок (зібрано 37 млн. тонн зернових, – Авт.). Зерно подорожчало, а борошно й поготів, бо в хлібові воно складає 35%. Борошно здорожчало, що потягло за собою і вартість хлібобулочних виробів.

Уже зараз багато людей самостійно випікають хліб, а після нових зростань ще більша їх кількість буде самотужки виживати в складних економічних умовах.

 У Всеукраїнській аграрній раді дають прогноз: у цьому році за тонну пшениці будуть просити близько 180 доларів. Це на 10% дорожче, ніж у минулому. Відповідно на стільки ж може вирости ціна на хлібну продукцію. 

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я