Громадська рада від імені олександрійців направила звернення про скасування плати за транспортування газу

0
143

Громадська рада при виконкомі Олександрійської міськради направила звернення до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг В.Тарасюка щодо скасування плати за транспортування газу.
У тексті звернення йдеться про наступне:
«З січня 2020 р. громадяни України, в тому числі і мешканці м.Олександрії, які є абонентами природніх монополістів, що забезпечують домогосподарства природним газом, отримують 2 платіжки. Одна з них – окрема плата за транспортування газу. Вона сплачується окремо і прийшла вже за новими правилами – від оператора газорозподільних мереж.
Це вимога Євросоюзу в рамках Третього енергетичного пакету. Газ видобувають одні, а перевозять його інші. Тому й гроші треба розділити. Теоретично, це мало б створити вільний ринок, адже українці самі можуть обирати постачальника газу. Із зростанням конкуренції на цьому ринку, ціна падатиме, а якість кращатиме. Та все це лише в теорії.
На практиці підприємства просто розділилися умовно на облгаз і облгаззбут. Тобто юридично – це дві різні компанії, але фактично власник один. Отже кошти так чи інакше потрапляють до однієї кишені, а конкуренція є віртуальною.
Крім цього, ціна за транспортування газу аж ніяк не залежить від кількості спожитого газу за місяць, а чомусь обраховується за відповідний період минулого року. Тобто, людина, яка може і не користувалась природним газом у певному місяці, повинна сплатити за транспортування кошти. В деяких випадках це значні суми для городян, які досягають 200-250 грн. для власників будинків у приватному секторі міста.
Вважаємо, що стара система сплати за природний газ була оптимальною та забезпечувала сплату за спожиту послугу.
На основі вище викладеного вимагаємо:
1. Прийняти рішення про скасування окремої плати за транспортування газу та
повернути систему сплати за газ, яка діяла до грудня 2019 року.
Рішення про направлення листа прийнято на засіданні громадської ради при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради Кіровоградської області «12» лютого 2020 року у зв’язку з численними зверненнями мешканців міста та з метою недопущення підвищення соціальної напруги у суспільстві з даного питання».

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я