Громада прийняла рішення

0
126

На громадських слуханнях, що відбулися 6  вересня обговорювалося питання звіту з оцінки впливу на довкілля стосовно реалізації проекту «Оптимізація системи теплозабезпечення м. Олександрії Кіровоградської області». Починаючи 2011 року КП «Теплокомуненерго» працює над даним  проектом, що має вже свої плюси. До цієї програми долучився Європейський інвестиційний банк, який зацікавився цією розробкою  включившись до реалізації цієї програми в 11 – ти містах України. Звісно, що за кордоном банк має лише 3-5%  річних прибутку, а тут  значно більше а кредитна ставка. НВ єВропі вміють рахувати свої доходи, адже за цим стоїть не приватна контора а  держава, що виступає гарантом даного проекту,  зокрема, КМУ)та обрав Олександрію, одну з 11 міст України, які можуть отримати кредитування на реконструкцію систем централізованого теплопостачання.

Проектом передбачається реконструкція котелень «Районної», «Південної», «№35», будівництво нової котельні в Південно-західному мікрорайоні та заміна трубопроводів.

Банк готовий  надати кредит у сумі  14,7 млн. євро на пільгових умовах з відстрочкою на 5 років (http://istina.kr.ua/rekonstruktsiya-kp-tke-vid-mizhnarodnogo-donora-komfort-oleksandriytsiv.html).

І.Мельник

Однак у грудні минулого року вступив у дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», який зобов’язує суб’єкти господарювання оцінювати вплив на довкілля від діяльності та  обговорити це питання з громадськістю.

З цього приводу міський голова С.К.Цапюк наголосив:

  • Олександрія зацікавлена в фінансуванні даного проекту реалізації надасть можливість  скоротити споживання природного газу, електричної енергії, якіснішим  буде тепло, зменшиться шкідливий вплив на довкілля.  Річ у тому, що наша система теплозабезпечення міста зношена до такого стану, що біля 40%  теплоносія  ми  не додаємо споживачу…

  • Від Міністерства екології та природних ресурсів України був присутній Струков Д.Г.

За висновками фахівців є сподівання щодо зменшення викиду шкідливих речовин в повітря. Цікаво, що зменшаться витрати води, стоків та природного газу для роботи модернізованих котелень та мереж.

Тепер слово за європейським інвестиційним банком чкому дано право приймати рішення щодо надання кредитних коштів.

Думка з приводу: якщо щорічно буде відключатися від централізованої системи опалення по 600 абонентів, як цього року,  то кому  даний  проекту  через 10 років?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я