Голова облдержадміністрації відкрив потужну сонячну електростанцію

0
128

У селі Кам’янече Новоархангельського району розпочала роботу сонячна фотоелектрична станція загальною потужністю понад 2 мегавата, яка може у денний час стовідсотково забезпечувати район електроенергією. В церемонії відкриття станції взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, – повідомляє  сайт КОДА.

Збудовано сонячну електростанцію за кошти ТОВ “Агрофірма Авангард ЛТД” з ініціативи директора підприємства Василя Крамара. Рішення про будівництво цього важливого об’єкту було прийняте 1, 5 року тому. Оскільки спорудили станцію на місці зруйнованої лікарні, перед початком будівництва було виконано великий обсяг робіт з очистки та упорядкування території. Підрядні роботи здійснювала компанія “Рентехно”. Загальна вартість проекту склала близько 70 мільйонів гривень. Площа, на якій споруджено сонячні батареї, близько 5 гектарів.

Вітаючи керівництво агрофірми та жителів села Кам’янече з реалізацією амбітного проекту Сергій Кузьменко зауважив:

– Тільки рік минув після підписання Паризької угоди, яка має на меті зменшення викиду в атмосферу шкідливих речовин, використання альтернативних джерел енергії, а ми вже маємо сьогодні лише на території Кіровоградщини 17 промислових сонячних електростанцій. А в Україні їх понад 180.

Голова облдержадміністрації подякував ініціаторам будівництва, зауваживши, що аграрії Кіровоградщини не лише вирощують гарні врожаї, а й вносять вклад в енергетичну незалежність держави. Разом з головою обласної ради О.м Чорноіваненком С. Кузьменко вручив директору ТОВ “Агрофірма Авангард ЛТД” Василю Крамару найвищу відзнаку області – “Честь і слава Кіровоградщини”.

Після привітань численних гостей під час церемонії відкриття і нагородження усіх, хто зробив значний внесок у будівництво станції, було урочисто перерізано стрічку. Освятив новозбудований об’єкт Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Голова облдержадміністрації оглянув територію станції та ознайомився з принципами її роботи.

– На станції працюватимуть до десятка робітників. Це дуже важливо, адже ми створюємо нові робочі місця, поповнюємо економіку нашої області новими податками. І, власне, при будівництві станції агропідприємством уже інвестовано в економіку області десятки мільйонів гривень, – наголосив С.Кузьменко після огляду станції.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я