Філія медуніверситету в КРОПИВНИЦЬКОМУ ПРИПИНЯЄ СВОЄ ІСНУВАННЯ

0
789

Філіал Донецького національного медуніверситету в Кропивницькому закривають. Таке рішення прийнято Вченою ради від 12 травня 2021 року, – повідомили в університеті.

Причина доволі банальна, висосана з пальця: “у зв’язку з неможливістю виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, аби уникнути порушень законодавства”. Це для відмазки… Причина в іншому криється.

Університет припинить свою роботу після закінчення цього навчального року. Два факультети вузу: медичний №2 та міжнародний переведуть до Краматорська (там основна база колишнього Донецького медуніверситету, -Авт.).

На початок навчального року у виші навчалися 400 студентів з України та понад 700 іноземців з 40 країн світу. Ось де криється “туманність Андромеди”. В іноземних студентах – за рахунок яких утримувався філіал в Кропивницькому. Комусь з  Вченої ради та Краматорська не вистачає іноземних інвестицій, а не подумали, що Кіровоградщина страждає від постійної відсутності медичних кадрів з вищою освітою, що регіон є хворобливим…

Щодо студентів, то переводуть в Краматорськ та Маріуполь, або в інші університети країни.

Сьогодні більше 70 нинішніх студентів медзакладу працюють медсестрами, фельдшерами, медбратами. Велика частина пішла працювати в ковідні відділення під час пандемії.

Яка то була радість, коли 2016 року медуніверситет відкрив свої двері у Кропивницькому. Два факультети розмістили в будівлі на Великій Перспективній, 1. У перспективі навіть розглядали можливість, що філія стане самостійним медичним університетом. Це була велика перспектива, великий  рух вперед у напрямку розвитку медичної галузі в регіоні, залучення іноземних інвестицій. Не судилося. Комусь зверху кортить мати їх ближче до себе… Пам`ятаю, як керівництво міста та області на чолі з С.А.Кузьменком вважали, що відкриття медуніверситету буде поштовхом до економічного зростання області та подолання дефіциту медичних кадрів у регіоні.

Однак, наша область якось стоїть осторонь соціально-економічного розвитку, наче хтось умисно це робить…

О.Оскар

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я