Електроенергія для населення різко зросте: чи ні!?

0
306

 

Глава Кабміну Денис Шмигаль назвав, яким, скоріш за все, буде тариф на електроенергію з квітня 2021 року. Прем’єр- Міністр України надає, що з 1 квітня тариф на електроенергію не зміниться.

-Ціна на електроенергію для населення з першого квітня. Це питання зараз обговорюється в Міністерстві енергетики. Швидше за все, ціна залишиться 1,68 грн. / кВт”, – поділився глава уряду.

Це не остаточна вартість кіловату після 1- го квітня. Буде так:  до якось граничного рівня буде одна ціна, а зверху, що спожито, – інша- більша. Скільки це буде  КВт/год. в Уряді ще не знають. Йдуть чутки, що це може бути більше 3 грн. / кВт/год.

Згадаймо, як з 1- го січня було:  перші 100 кВт/ год. – ціна 0,90 грн. а все, що понад – по 1,68 грн. А для мешканців будинків, які користуються електроопаленням, пільговий тариф у 0,90 грн. поширювався на перші 3000 кВт/год. Нині ці пільги відмінені. Тому, електроопалення стало занадто дорогою розкішшю для людей. Уявіть, що вартість з 1- го квітня тактики стане 3 грн./КВт/год. “Накрутив” на лічильнику, наприклад, у зимовий період 700 Кв/год. Заплати – 2100 грн. (це добре якщо сюди увійде освітлення, бойлер…). А якщо ще сотня- дві кіловат годин. Ще 600 грн. Це вже дорожче від центрального теплопостачання, якщо воно не буде здорожчуватися, що не є винятком. Усі не зможуть отримувати субсидії- повернення коштів державою. Якщо держава надає субсидії, то не легше буде ці категорії населення ввести в окремий реєстр і виставляти рахунки без врахування субсидії.

Уряд вже повернув кошти людям, хто має електроопалення за січень місяць. Споживачі чекають лютий- березень. Чи вистачить виділені 1, 4 млрд. грн. на повернення різниці, час покаже. Якщо ні! Буде криза не платежів за використану вже людьми електроенергію. А це може призвести до відключення електроенергії, яке ми вже переживали за часи нашої незалежності… Народ надається, що влада знайдені шляхи порозуміння між виробниками та споживачами електричного струму, що стає головним енергоносієм України, за який українці до цього часу були спроможні заплатити.

У разі різкого підвищення з 1- го квітня вартості однієї кіловат – години, не шукайте винних на місцях. Місцеві влади самі стають заручниками від Києва…

Іван Мельник

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я