Два футболісти стали повноцінними гравцями “Олександрії”. Хто вони?

0
805

Еміль Раміль огли Мустафаєв (нар. 24 вересня 2001) — український футболіст азербайджанського походження, півзахисник молодіжного складу «Олександрії».

Футболом займався з 5-річного віку, вихованець кропивницького клубу «ДЮСШ-2-Піонер». З 2011 по 2017 рік виступав за кропивницькі клуби «ДЮСШ-2-Піонер», ДЮСШ-2 та «П’ятихатки» в обласних дитячо-юнацьких змаганнях та ДЮФЛУ. З весни 2013 року виступав за столичне «Добро» в юнацькому чемпіонаті Києва. У сезоні 2016/17 років виступав за «Олександрію-Аметист-2» в ДЮФЛУ. Влітку 2017 року повернувся до кропивницької ДЮСШ-2, у складі якого до завершення сезону виступав у ДЮФЛУ. Окрім цього того ж сезону захищав кольори клубу «Тарасівка» з Бобринецького району Кіровоградської області, якому допоміг вийти до фінальної частини АФЛУ.

Контрактна угода розрахована на два роки.

Еміль дебютував у складі юніорської команди “городян” 17 серпня 2018 року у матчі проти однолітків запорізького “Металурга” (старший тренер Юрій Гура). Свій перший гол забив 7 вересня 2018 у ворота луцької “Волині” – 1:0.

За команду U-19 “Олександрія” Еміль Мустафаєв провів 33 матчі та забив 3 м’ячі.

Перший матч у складі дублерів провів 22 лютого 2020 проти ковалівського “Колоса” – 1:0. А 5 грудня 2020 у ворота того ж “Колоса” забив свій дебютний гол у складі U-21 – 5:0.

Загалом за дубль “Олександрія” провів 21 гри та забив 5 м’ячів.

У складі першої команди “городян” Еміль уперше вийшов на поле 9 травня 2021 року у заключному матчі сезону 2020/2021 проти “Зорі”.

Додамо, що вчора у рамках підготовки до нового сезону УПЛ “Олександрія” провела свій перший контрольний матч проти “Інгульця”. Спаринг завершився перемогою “городян” з рахунком 2:1, а Мустафаєв відзначився гольовою передачею.

Андрій Васильович Новіков (нар. 20 квітня 1999) — український футболістнападник молодіжного складу «Олександрії».

Вихованець столичного РВУФК. Дорослу футбольну кар’єру розочав 2016 року в складі ФК «Луцьк», який виступав в аматорському чемпіонаті України та чемпіонаті Волинської області. Після розформування команди з обласного центру перейшов у «Ковель-Волинь», де й дограв сезон 2016/17 років. Напередодні старту наступного сезону перебрався у «Волинь». Дебютував у складі луцького клубу 26 липня 2017 року в програному (0:3) виїзному поєдинку 2-о попереднього раунду кубку України проти «Львова». Андрій вийшов на поле на 57-й хвилині, замінивши Руслана Марушку. У Першій лізі чемпіонату України дебютував 30 липня 2017 року в програному (1:2) виїзному поєдинку 3-о туру проти краматорського «Авангарду». Новіков вийшов на поле на 46-й хвилині, замінивши Руслана Марушку. У першій частині сезону 2017/18 років зіграв 3 матчі в першій лізі та 1 — у кубку України. Під час зимової перерви в чемпіонаті приєднався до луганської «Зорі», проте виступав виключно за юніорську (U-19) команду клубу. Наступний сезон провів у молодіжній команді луганців.

Напередодні старту сезону 2019/20 років опинився в «Олександрії». Проте через величезну конкуренцію в першій команді виступав за молодіжний склад. У складі головної команди олександрійців дебютував 25 вересня 2019 року в переможному (1:0) виїзному поєдинку 3-о кваліфікаційного раунду кубку України проти вишгородського «Діназу». Андрій вийшов на поле на 46-й хвилині, замінивши Богдана Литвяка.

“Олександрія” та нападник Андрій Новіков домовилися про продовження співпраці.

Нова угода з 22-річним гравцем розрахована до літа 2023 року.

У минулому сезоні УПЛ Новіков забив 1 гол в 9 матчах.

Відзначимо, що футболіст виступав за дублерів “Олександрії”. За першу команду “городян” дебютував 14 лютого 2021 року у матчі проти “Маріуполя” у Запоріжжі.