Душа покликала до рідних місць

0
452

 Художник з Кам’янця-Подільського Микола Панасюк, український графік, член Національної спілки художників України від 2003 року. Народився 22 вересня 1948 року в с.Олексіївка Олександрійського району. Оскільки село визнали неперспективним, люди стали виїжджати, кидати хати. 1955 року Панасюки залишили Олексіївку й поселилися в сусідньому селі Добронадіївка. Тут Микола продовжив навчання в місцевій середній школі.  1964 року, закінчивши дев’ятий клас, Микола вступив до технічного училища в Олександрії. Закінчивши його з відзнакою, здобув фах тесляра. За направленням поїхав на роботу в Дніпропетровськ, де працюв не теслярем, а учнем столяра. Місто Панасюку не сподобалося. Йому вдалося добитися відкріплення та повернутися в Олександрію. Там він від військкомату закінчив курси шоферів.

В Олександрії Микола Панасюк познайомився з Володимиром Шевченком, який працював рекламістом у рекламному цеху при кінотеатрах міста. Той узяв до себе юнака як учня, навчив його малювати рекламу. Микола пропрацював у рекламному цеху до 1966 року, коли його призвали до армії.

У 1970-974 роках навчався в Одеському художньому училищі. Закінчивши навчання, за направленням поїхав на Закарпаття. Тут працював учителем малювання та креслення в двох школах у селищі міського типу Дубове Тячівського району. А оскільки трохи грав на гармошці, то Миколі Івановичу доручили викладати ще й співи. Закінчив факультет станкової графіки Харківського художньо-промислового інституту (1981—1986). Восени 2000 року Микола Панасюк переїхав у Кам’янець-Подільський. 23 червня 2006 року у виставковому залі на Соборній відкрилася персональна виставка станкової графіки, живопису та офорту.

З січня при районному Будинку культури м. Олександрія діє виставка робіт нашого земляка – майстра пензля. Виставка буде діяти 2 місяці. Це перша виставка робіт  творів.

Кожна робота – це автобіографія художника, яка показує, що його хвилює, про що він думає та мріє. Серед розмаїття робіт: живопис, офорти, екслібриси, ксилографія тощо. Тут і види Кам’янець-Подільської фортеці, виконані різними техніками, й картини за мотивами українських народних пісень, пейзажі, і навіть ілюстровані ним книги, яких у нього більше двадцяти. Він – бажаний гість у виставкових залах сонячної Італії, де після експозицій друкують виставлені роботи авторів з усього світу в каталозі екслібрисів.

Прийдіть і насолодіться красою українського буття. 

ФОТОРЯД

І.Мельник 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я