Духовно збагатити молоде покоління

0
221

Що там говорити суспільно-економічна ситуація в Україні бажає бути кращою, бо вона згубно впливає на наше майбутнє – молоде покоління.  Підлітки сьогодні здебільшого не зайняті в позаурочний час. Не всі можуть відвідувати гуртки, студії в силу своїх вподобань та можливостей батьків. Не всім бути музикантами, науковцями, художниками, але всі повинні бути морально вихованими, культурними та освіченими, духовно багатими особистостями.  Школа, і це не секрет, сьогодні  відбирає кращих учнів в спеціальні класи, а інші – як будуть. Уроки викладають як в інститутах- лекційно, бо відсутні підручники… Не вхопив тему на уроці – є варіант найняти репетитора (того ж вчителя). Він за кошти підтягне відставання. Більшість вчителів  так і працює  – на  свою кишеню, але принципи виховання  при цьому нівельовані…  Ростуть наші діти морально ущербними, роботами в своїй вузькій площині.. Ще 10 років тому велася мова про викладання в школах закону Божого, як основи високоморального виховання. Біблія – це книга вічності, це книга життя, наша духовність, що уособлює в собі всі канони високоморального виховання особистості. 

Олександрійська єпархія на чолі з її владикою єпископом Боголєпом розбудовує не лише православну віру, храми, а й  відкриває недільні школи для молодого покоління, щоб вберегти наше юне покоління  від пагубних вад.

– Боже слово – це  мудрість, справедливість, культура і мораль. Ісус Христос – Творець життя, і Його життя несе світло для людства. В Його світлі ми бачимо себе такими, якими ми є насправді: грішниками, котрі потребують спасіння. Коли ми йдемо за Христом, ми більше не бредемо наосліп. Він освітлює наш шлях, і ми бачимо, як нам жити. Він єдиний розсіює темряву гріха з нашого життя й дарує нам мир та радість, порозуміння та впевненість у завтрашньому дні,  робить людину духовно багатою та  вихованою, культурною та самодостатньою, – говорить єпископ Боголєп.

Днями владика відвідав Олександрійську (Димитрівську) церкву святих Петра та Павла, що б вкотре оглянути хід робіт по закінченні будівництва недільної школи.

 Благочинний настоятель храму  протоієрей  о.Михайло за 10 років служіння в селищі, не лише добудував храм віри і добра, а  за останні два роки збудував недільну школу, що буде слугувати духовному вихованню підростаючого покоління.

– Діти йдуть до церкви, бо в ній вони бачать тільки позитив. Адже віра в Бога – це віра в самого себе, в батьків, у рідних та близьких, це основа становлення в майбутньому особистості. Бо той, хто вивчив, заклав в собі та дотримується  основних 10 заповідей нашого Всевишнього Бога – це буде людина з великої літери в житті.  Школу ми будували завдяки великій допомозі єпархії, меценатам духовності.  Залишаються деякі штрихи і  вона з Божого благословення гостинно  відкриє свої двері нашому юному поколінню. Дехто гадає, що Боже слово  – це відступ  від сьогодення, що це забобони… Так, от до нас дітки йдуть не лише ради цього. Ми організовуємо постійні туристичні походи, екскурсії, вивчаємо рідний край… Нещодавно група дітей в кількості  майже 50 діток віком від 10 і старше років під нашим керівництвом вирушила в  одноденний похід. Вирушили з селища і йшли вздовж р.Бешки з відпочинком  та обідом  до МТК «Петриківське молоко», де за домовленістю з керівництвом компанії «УкрАгроКом» дітки ознайомилися з сучасним виробництвом молока. Нас гостинно зустріли, побачили, нам розповіли про молочно-товарний комплекс, спробували свіжого молока… Діти були в захопленні, що поряд існує таке підприємство, де все стерильно, як в лікарні – від  одноразового одягу до взуття…    Знаєте яке було враження дітей від такої екскурсії  – вони були в захопленні.

Єпископ оглянув новобудову, кімнати: навчальний та музичний клас, трапезну, гостинну та залишився задоволений від побаченого.  У свою чергу підкреслив думку стосовно того, що такі заклади духовного збагачення вкрай необхідні у вихованні юного покоління, його любові та поваги до старших, до законів життя, до моральної чистоти юних, яким невдовзі ступати на шлях буремного життя нашої сучасності.

– У душах дітей повинні панувати висока культура повсякденної поведінки, готовність протистояти злу, виховання любові до духовних початків нашої православної віри, що несе в собі людяність і чуйність, милосердя, мораль і  високі ідеали порозуміння, взаємоповаги  і довіри, бажання бути корисним сьогоденному суспільству – розібратися в його складнощах, віднайшовши свою майбутню світлу та надійну стежину в житті, – підкреслив єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.

І.Мельник 

ФОТОРЯД   

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я