Досвід «БАТЕ» і травма А.Гітченка зіграли рокову роль

0
88

Багато хто після матчу були дуже схвильовані  і збентежені поразкою «Олександрії» в  плей-офф у протистоянні з білоруським  «БАТЕ».

Безумовно, що настрій. свято, аншлаг на “Ніці”  все було на  нашому боці. Та  й початок матчу – перший тайм олександрійці достойно виграли. Їм вдавалось краще організовувати атакувальні дії та вміло грати в обороні. Все навантаження лягало на плечі  А.Гітченка, бо білоруси  дуже добре грали саме  центром, менше підключаючи фланги.  І перший гол з пенальті на 34-й хв. реалізований В.Грицуком  додав впевненості, що «Олександрія» забезпечила вже собі  50%  від перемоги. Дещо  не зіграними  виглядали  наші гості.  Вони  часто губили м`яч  та губилися в простих моментах гри: у відборі та передачах, більше мандражували, особливо після пропущеного голу.

Але другий тайм звів нанівець всі старання, наполегливість «аграріїв»  після отриманої травми А.Гітченком у зіткненні з Каленчуком.Травма голови не дозволила йому  продовжити гру, не дивлячись на те, що він був готовий вийти на поле – справжній боєць, але тренер і лікарі  вирішили не ризикувати здоров`ям гравця. Центр випав практично – оголився.  А.Ззпорожан травмований. Відсутність центрального захисника була  відчутна. Білоруси посилили натиск саме  через центр, і Іваніч за якихось 4 хвилини, віднайшовши  проріхи в центрі оборони «Олександрії», зумів забити  два голи в ворота Ю.Паньківа, який не в змозі був допомогти команді.  69- та 73- тя хвилини стали роковими для «Олександрії».  Пономар, Куліш, Чорній, які вийшли на заміну, намагалися в силу своїх можливостей загострити гру, переламати хід поєдинку на лінії атаки. Були моменти, але надійно грав воротар «БАТЕ». В.Шаран розумів, що місце А.Гітченка  требу було закрити, бо відійшли глибше в захист  Банада, Грицук, які мали закрити центр. Тому і виставив на поле гравців атакувальної лінії, з відсутності центрального, вважаючи, що таким способом переламає хід гри… Досвід «БАТЕ» і досвід «Олександрії» на європейському рівні дуже різняться. Вишколені європейським  футболом, гравці з Білорусі зуміли перехопити ініціативу в свої руки  і довести  матч до переможного  для них результату – 1:2 на їх користь (1:1 попередній рахунок в Борисові).

«Олександрія» вдруге стартувала  в Лізі Європи. Ці поєдинки для неї стали ще одним хорошим уроком майстерності, досвіду гри з командами європейського рівня, де кожна помилка  безпощадно карається.

Що можна сказати? Втішні слова і велика подяка президенту клубу С.А.Кузьменку, його однодумцям, тренерському штабу, гравцям, які  на даний  час показали, що вони гідні з року в рік представляти Україну  в Лізі  Європи, долаючи крок за кроком  все вищі сходинки на шляху до Європи.  Свято відбулося, надовго запам`ятається  гарний, видовищний, безкомпромісний  та атакувальний футбол. Команди продемонстрували всі свої найвагоміші знання, вміння та майстерність гри в футбол.  Ми не кажемо до побачення «Олександрії»  – ми кажемо до зустрічі в наступному  році в Лізі Європи.  Відсьогодні «Олександрію»  будуть знати ще більше, ще більше піднявся її авторитет на європейському рівні. А з досвідом приходять і перемоги, і вони неодмінно будуть в «Олександрії», бо вона обрала правильний шлях.

А завтра вже треба думати про поєдинок з «Ворсклою». Треба наздоганяти своє місце в турнірній таблиці, що дозволить наступного  року знову порадувати нас матчами європейського гатунку.

І ще одне. Велике прохання до істинного вболівальника “Олександрії”: не лише трибуни “Ніки” повинні бути заповнені  на матчі подібного рівня, а й  на внутрішніх матчах чемпіонату. Адже, хто справді закоханий у футбол, хто вболіває

за “Олександрію” – не може зрадити їй ні при будь-яких обставинах. У цьому плані гарний приклад наших фанатів, які з командою  і  радості перемог, і в печалі  поразок. Вчорашній матч. коли фанати проводжали гравців, дякуючи їм за гарну гру, свідчення  тому, що  трибуни повинні бути заповнені вщерть  і на “Ворсклу” , і на “Динамо” , і на “Сталь”, і на “Зірку”, і на “Верес”….