Дочекався православний люд

0
168

Трійця – одне з найважливіших православних свят, коли відбувається зішестя Святого Духа. Трійця – одне з так званих дванадесятих свят, тобто дванадцяти найголовніших свят у році. Трійця має ще одну назву – П’ятидесятниця. З нього випливає, що торжество відзначають на 50-й день після Великодня, до якого, за традицією, прив’язані всі православні свята. Фіксованої дати святкування Трійці немає. Все залежить від Пасхи. У 2019 християни східного обряду відзначають 16 червня.
Згідно з давньою легендою, це свято було встановлене апостолами Христа. Так вони закріпили в пам’яті всіх віруючих подію, що відбулася на п’ятий день після воскресіння Спасителя. Вважається, що саме тоді з небес спустився Святий Дух, а на місці, куди він ступив, побудували першу християнську церкву.
Святий дух подарував апостолом, які вже п’ятдесят днів поспіль молилися в Сіонській світлиці, здатність зцілювати і лікувати людей. Більш того, вони заговорили на всіх мовах світу, а після відправилися в різні сторони, щоб проповідувати про силу Господа і смерті Спасителя за гріхи всього людства.
Я вперше відвідав з прочанами Божественну літургію та Вечірню службу, що відбулася в чоловічому монастирі Свято- Преображенського скиту в с.Тала балка Світловодського району. Храм – будівля мене вразила своєю могутністю, величчю, архітектурним стилем, що зустрічається надто рідко (за словами таких храмів всього два на всю Україну, і не тільки,- Авт.). Сьогодні тут йдуть відновлювальні роботи як зовні так і в середині храму. Він у лісах… Тут і дихається по –іншому – вільно- на всі груди, п`янить аромат лугів і лісу, різнотрав`я десятків польових квітів… Правду кажуть: хто хоч один раз відвідає храм – буде не раз туди навідуватися… Там така особлива Божа аура, благодаті, всепрощення, надії і сподівання, добра і милосердя з яким тебе тут зустрічають божі люди – настоятель Свято-Преображенського скиту архімандрит Серафим, ченці, прочани, котрі з радістю відкривають для кожного врата Господа нашого Спасителя…
7 годин Великої літургії пройшли дуже насичено, молебно, повчально, духовно, милистово.
Після молебень, покаяння, причастя, радушні господарі запросили на святковий обід…
Приїхали до намоленого святого храму християни з Олександрії, Світловодська, Кривого Рогу, Кременчука..
Цей день ми провели в молитві і роздумах про життя…

І.Мельник

ФОТОРЯД

    

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я