До кінця карантину влада контролюватиме ціни на деяку продукти і ліки. А що продавці і надалі планували піднімати ціну? Це як мертвому припарки

0
809

Під час карантину КМУ здійснюватиме контроль за цінами на продукти та лікарські засоби і медичні вироби першої необхідності. Це Уряд узаконив  від 18 травня, – інформує Центр громадського моніторингу та контролю.

А що до цього відбулося? Уже ж вводилося обмеження в ціноутворенні. До переліку соціально значущих продуктів потрапили: гречка, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби українського виробництва, пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, куряча тушка, мінеральна вода без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.

Під державне регулювання також підпадають ліки, які використовують для симптоматичного лікування Covid-19. Зокрема, парацетамол, азитроміцин, амоксицилін, ампіцилін, цефтріаксон, моксіфлокацин. Також антисептики: хлоргексидин, етанол, повідон-йод, засоби на спиртовій основі та хлорвмісні товари.
Ціни зафіксовано також на засоби індивідуального захисту: медичні маски, шапочки, халати, захисні костюми, медичні рукавички, маски для обличчя, захисні окуляри, респіратори, фартухи, бахіли, гумові чоботи.

Контроль за цінами на продовольчі товари в період карантину здійснює Держпродспоживслужба.
-Якщо ціну на визначені продукти продавцем планується підвищувати, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в службу. Держава буде з’ясовувати причини зростання цін в роздрібній торгівлі та матиме можливість впливу на ціни, що зростатимуть без економічного обґрунтування», – пояснює депутат «Слуги народу», член комітету з питань аграрної та земельної політики О.Тарасов.

Декларуванню підлягає зміна роздрібних цін, і відбувається воно через офіційний сайт Держпродпотребслужби. Згідно постановою, задекларувати підвищення цін необхідно буде за 30 днів, якщо ціна підвищується на 15% і більше, за 15 днів – у разі підвищення на 10-15%, за три дні – в разі підвищення на 5-10%. У разі підвищення цін без повідомлення підприємців очікує штраф.

Державне регулювання цін діятиме до закінчення карантину. В уряді запевняють, що вартість найнеобхідніших продуктів більше не буде стрибати.

А куди їм більше  стрибати вверх, коли  ціни на дані товари захмарними стали.  Та ж гречка, для прикладу,  за 35 грн./кг і більше. Коли вона коштувала 17- 23 грн., ніхто не вводив заборону, а коли зараз усі інші продукти зросли майже в рази – тепер треба щось заборонити. Це як мертвому припарка.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я