День світлої данини по загиблих і повага живим

0
181

15 лютого для понад 3300 українських родин – це день вічної туги, день скорботи, день глибокого суму по загиблих їх рідних.  Лише  на Олександрійщині  додому повернулися в цинкових гробах 26 воїнів-інтернаціоналістів, які виконали свій обов`язок, захищаючи інтереси держави на які посягала імперіалістична Америка. 747 військовослужбовців Олександрійщини пройшло через пекло ісламського радикалізму, лютої ненависті до прагнення  афганського народу звалити іго рабства і феодалізму…  З нашої військової частини  понад 500. 11 пали смертю героя і навічно зараховані  до особового складу частини.

На мітингу, приуроченому  29-й річниці виводу радянських військ з Афганістану, вперше присутні побачили в світлинах усіх загиблих в період з 1979 по 1989 роки на території ісламського Афганістану.

Міський голова С.К.Цапюк від імені міської ради привітав колишніх воїнів-інтернаціоналістів з 29-ю річницею відколи завершилася неоголошена війна для радянських воїнів. Побажав рідним загиблих, ветеранам афганської війни міцного довголіття, добробуту, мирного неба і спокою в країні.

Усі виступаючі з глибоким сумом згадували ті страшні роки, загибель побратимів, наголошували на головному – не дати ворогу занепастити  рідну землю.

Є.Зверевщєков, голова міської організації «Солдати  Афгану» проникливо відмітив, що 26 наших земляків, які загинули за неповні 10 років війни в Афганістані  навічно залишаться в людській пам`яті наступних поколінь, протиставляючи – тільки за неповні  4 роки війни на  сході вже 25 мешканців Олександрійщини полягли за незалежність України. Тому, говорити про АТО недоречно – це йде неоголошена війна…

О.Піщанський, голова ГО «Захисники вітчизни», в свою чергу наголосив  віршованими рядками, що ті страшні роки дали можливість афганському народу визначити своє майбутнє ціною понад 15 тисяч радянських воїнів, якій своїми грудьми, своїм життям примусили американський імперіалізм відступити…

Квіти лягають до обеліску, автоматний залп, хвилина мовчання…
Афган навічно буде з тими, хто щорічно приходить до обеліску, щоб віддати данину світлої пам`яті по загиблих, кому не судилося дожити до цього часу, і вшанувати живих… Їм є що згадати, їм є що розповідати в школах, їм є чим пишатися, бо вони першими пішли добровольцями на захист нашої країни в 2014 році…

Ветерани  афганської війни, низький уклін вам, матерям загиблих за їх синів, за ту доброчинну справу, яку ви виконали, коли вирішувалися глобальні питання зупинки розростання американського військового імперіалізму, що ніс народам світу смерть і страждання, рабство і свавілля.

Цього року матерям загиблих в Афганській виділено з міської ради по 8000 грн. (минулого року було по 5000 грн.). 

ФОТОРЯД

І.Мельник     

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я