День Перемоги в Олександрії

0
261

9 травня для сивочолих ветеранів та тих, хто переніс на своїх плечах роки війни, окупації фашистським режимом , звучить, як жадане слово свободи, людської гідності,  нового життя, повернення до людяності і добра, миру і спокою.  Понад 2500 олександрійців взяли участь у святкуванні Дня Перемоги ( Жатва скорботи, – авт.). Серед них і представники армії США. які знаходяться в нашій військовій частині.

Зранку на центральній площі Соборній почали збиратися в колону ветерани війни, діти війни, їх онуки і правнуки, щоб віддати честь і шану. Данину світлій пам`яті по тих, хто покоїться на Братській могилі, на священних кожному з олександрійців місць по загиблих воїнах радянської армії, котрі визволили Олександрію від німецько-фашистських загарбників. Майорять прапори з назвами  фронтів, які приймали участь у визволенні міста, України, воїни яких штурмували Берлін.

В колоні учасники параду “Безсмертного полку” – несли світлини своїх батьків, дідів і прадіді,  які не повернулися з поля брані.  Поряд ветерани АТО, хто сьогодні боронить рідну країну в боротьбі з російським агресором, на превеликий  жаль.  Усі вони разом дбали про мир і спокій  на рідній землі. Вони стали на захист своїх рідних і близьких, віддаючи найдорожче –  своє життя.

В Олександрії сьогодні залишилось лише 66 учасників бойових дій (минулого року їх було ще 100, – авт.). Серед них  один визволитель міста – Л.М.Томіліна, 4 партизани: І І.Крутько, Г.Ф.Нікітенко, М.М.Бойко,  М.М.Раєнко і солдат-воїн, який штурмував Берлін – Рейхстаг – Д.А. Гринець. Це вони винесли тягар тяжких років війни, принісши таке жадане слово «Перемога», яке в 72- й раз святкує наша Україна. Міський голова С.У.Цапюк, єпископ Боголєп, військовий комісар А. Балабуха, Л.Томіліна, Л.Комлєва у своїх виступах  вкотре нагадали присутнім про страшні роки війни 1939- 1945 років, про смерть і насилля, яке чинили фашисти над українським народом, який не бажав коритися ворогу.

Звучить пісня “Летят журавли”, хвилина мовчання, квіти лягають до підніжжя воїну – переможцю, до плит з іменами  героїв, які молодими навічно залишилися на олександрійській землі, як символ миру і перемоги добра над злом. Вічна пам`ять героям, вічна пам`ять тим, хто віддав себе заради миру на землі.

І.Мельник

ФОТОРЯД

                  

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я