“Чижевський. Мегазірка з Олександрії”. Чергове повернення з небуття…

0
585

Дмитро Чижевський –23 березня (4 квітня1894Олександрія, нині Кіровоградської області — 18 квітня 1977ГайдельбергФРН) — український науковець-енциклопедист; культурологславістфілософлітературознавецьрелігієзнавецьлінгвіст, дослідник української і слов’янської літературісторії культурифілософії, релігійної думки й слов’янської духовності. Дослідник німецької славістики.

Видатна постать – Дмитро Чижевський вперше здійснив систематизацію історико-філософського процесу в Україні.  Його загальне бачення становлення й розвитку історії української філософії відзначає реальний початок історико-філософського українознавства як самостійної галузі світогляду.

Сьогодні, 24 лютого, в центральній бібліотеці м.Олександрія (зняли ім.О.С.Пушкіна) відбулася презентація книги авторів – краєзнавців “Чижевський мега зірка з Олександрії”.

-Дмитро Іванович Чижевський написав 88 книжок на восьми мовах. Про нього говорили, що він має не людську ерудицію. Олександрієць, який залишив світу величезну спадщину з вивчення лінгвістики української, німецької, польської, російської  та інших мов. У кожній із книг він використовував до 30 сторінок лише одних джерел, – про це сказав один із авторів книги В. Жванко, який разом з моєю одногрупницею Ларисою Гайдою, відомим знавцем історії, написали нову книгу спогадів про нашого земляка Дмитра Чижевського. Щоб вкотре усвідомити світову геніальність нашого земляка, який вніс у розвиток мов світу.

Сковорода говорив так “мені сопілка і вівця дорожче царського вінця”.

Сказав Валерій Іванович і  про створення  музею ім. Д.Чижевського…

Лариса Гайда в відеозверненні привітала з визначною подією в життя олександрійців і наголосила, що вона всіма своїми силами буд надавати волонтерську допомогу в створенні музею в Олександрії Д.Чижевському.

У дарунок бібліотекам передано книгу “Чижевський мега зірка з Олександрії” (16 – бібліотекам, 10 – депутатам міської ради).

Цією вулицею у свій час ходив  малий Дмитро.., а сьогодні це- вул. Чижевського…

Фоторяд

Іван Мельник 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я