Чим рік 2018-й запам`ятався!?

0
566

Відходить в історію рік 2018-й – буремний, повний несподіванок і сподівань, звершень і невдач, радості і розпачу, надії і віри в краще…. Кожного року ми підводимо підсумки прожитого року, що минає. Наше благополуччя нерозривно пов`язане з подіями в суспільстві, бо ми творці всього кращого до чого прагнемо,до якого йдемо крок за кроком. Чим рік 2018-й запам`ятався!? Ми визначили 10 подій, що на нашу думку найбільше вкарбувалися в історію не лише минулого року, а і в славну сторінку нової історії Олександрійщини. Люди – творці славного і незабутнього сьогодні і завтра…  

 

Подія №1 – утворення перших на теренах Олександрійщині нових об`єднаних територіальних громад, що крок за кроком рухають країну до децентралізації влади, коли з верхніх щаблів влада переходить на найнижчі її щаблі – до сільських громад, які самостійно вирішують що їм в першу чергу потрібно на селі мати…. Приютівська, Новопразька, а напередодні нового року і новоутворена Попельнастівська  об`єднана територіальні громади засвідчили вірність курсу на оновлення та покращення якісного соціально-економічного сільського життя.

– Децентралізація – головний напрямок розвитку регіону в 2018 році,- наголошує губернатор КІРОВОГРАДЩИНИ С.А.Кузьменко. -Процес об’єднання громад уже дав позитивні результати, зокрема, фінансові, оскільки на місцях залишається більше необхідних для розвитку коштів. Завдяки фінансовій децентралізації держава дала можливість громадам мати більше ресурсів. Це сприяє покращенню транспортного сполучення, ремонту мостів, доріг, дитсадків, встановленню освітлення вулиць і так далі, – підкреслює Голова ОДА.

Подією №2 стала медична реформа, коли кожен бажаючий олександрієць обрав собі сімейного лікаря, коли  в області було прийнято програму дій по будівництву  18 сільських амбулаторій сімейної практики. І 2 з яких  уже побудовані в Олександрійському районі. На початку грудня перша відкрила свої двері  пацієнтам Протопопівська, а в Червоній Кам`янці – з дня на день.  Це справді подія року, бо відтепер лікар має можливість більше надати фахово медичну допомогу пацієнту, в тому  числі через систему телекомунікацій шляхом консультування з провідними фахівцями не лише обласного центру – Кропивницького, а й Києва, Дніпра, Одеси…

Подія №3 – освітня реформа, її перший етап – початкова ланка докорінно змінилася. У першому класі введено ігрову систему навчання, з подальшим введенням 12 річної системи навчання та виховання учнів з використанням  сучасного мультимедійного обладнання (інтерактивні дошки, планшети, різноманітний дидактичний матеріал («Танграм», «Лего»), сучасні одномісні парти…). В Олександрії на базі Олександрійського колегіуму відкрито інклюзивний ресурсний центр по підготовці вчителів початкової школи. Віднині навчання по підвищенню кваліфікації вчителів будуть проходити в Олександрії.  Уперше за останнє десятиліття всі сільські школи підключені до Інтернет зв`язку, встановлюються навчальні кабінети з хімії, біології, фізики та математики.

Подія №4 – В Олександрійській центральній районній лікарні вперше в медичній історії в червні 18- го року відкрився гемодіалізний центр. У капітально відремонтованому відділенні встановлено  5 апаратів штучної нирки, що надані німецькою фірмою «В. Braun Medical Ukraine» безкоштовно ( при одній умові – права поставляти для апаратів витратні матеріали (розчинники, фільтри). До кінця року заплановано ще 5 безкоштовних апаратів, щоб повністю забезпечити всіх хворих Олександрійського госпітального округу (до нього входять Світловодськ,  Петрівський, Онуфріївський райони). Надання  послуги центру безкоштовне – за рахунок обласного бюджету.

 Подія №5  – капітальний ремонт автошляхів у межах міста та району – в напрямку Знам`янки, Кременчука, Дніпра, Петрового та Приютівки. Віднині до залізничного вокзалу ст .Користівка можна доїхати за лічені хвилини, як і в напрямку Звенигородки, Головківки та Нового Стародуба. Відремонтовано ділянку дороги по вул. Першотравневій, Діброви, на Перемозі – вул. На ряді вулиць зідйснено ямковий ремонт  асфальтного покриття.

Подія №6 – виконання першої черги  – капітальний

ремонт, реконструкція та оновлення до первозданного вигляду фасаду одного із найгарніших пам`ятників архітектури історії минувшини Олександрії – міського Палацу культури (колишнього  міського театру, – Авт.). На черзі внутрішній ремонт.

 Подія №7 – спортивна візитка Олександрії, Кіровоградщини – футбольний

клуб «Олександрія» завершив  першу частину чемпіонату футболу в українській Прем`єр- Ліз сезону 2018/2019 на третьому бронзовому призовому місці,  з гарною перспективою покращити результат навесні, що відкриває перспективи участі в груповому старті Ліги Європи. Це стало завдяки сумлінній праці всіх без винятку працівників  футбольного колективу – від рядового працівника до гравця, тренерів, керівництва клубу та спонсорів “Олександрії”.

Подія №8 – в Олександрії, в лютому 2018 року

відкрито нове підприємство по виробництву борошна на швейцарському обладнанні – млина фірми «Bühler». Подібний млин був закуплений ще в  1980 році для «Київмлин». Віднині якісна продукція з преміум лінією, де якість борошна вище державного стандарту – відповідає європейському рівню.

 Подія №9 – 3 вересня в м. Олександрія  голова обласної державної адміністрації С.А.Кузьменко урочисто

перерізав червону стрічку новозбудованої двоповерхової будівлі – навчального корпусу обласного НВК (гімназія- інтернат- школа мистецтв) в якому розмістилися 3 хореографічні танцювальні зали, кабінет англійської мови, медпункт, бухгалтерія, роздягальні, душові кімнати та вбиральні.

Подія №10 –першим абсолютним чемпіоном України з

автокросу, першим в історії олександрійського автоспорту став олександрієць Даніл Крисько. У дорослому заліку на легкових автомобілях з об’ємом двигуна до 1600см3 шістнадцятирічний спортсмен здобув звання чемпіона 2018 року, а Сергій Вялих, який змагався у класі «Баггі», став срібним призером чемпіонату України.

За нагоди перемоги  у листопаді  місяці Грамотами міської ради нагороджено голову ГО «Авто-мотоклуб «Олександрія» – Володимира Криська та членів команди: Сергія Вялих, Даніла Криська, Олену Крисько і Павла Гонтового.

Іван Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я