Чи вдасться повернути ім`я ще одного героя з Олександрійщини

0
115
У цій справі велику допомогу можуть надати сільські ради Олександрійщини, опитавши рідних про повідомлення, що їх рідні загинули на початку війни і досі є невідомо де похованими. Школярі також можуть долучитися до цієї благородної місії- повернути  рідним та історії ще одне ім`я невідомого солдата, що загинув  у роки Другої Світовогї війни.  
Поблизу с.Бірки Дубенського району Рівненській області, знайдено останки бійця з Олександрійщини – про це повідомили журналіти UA:Рівне. Двоє місцевих жителів, брати Володимир та Михайло Балановичі вже 10-й рік  з власної ініціативи займаються досить незвичайною, але почесною  діяльністю – пошуком останків невідомих учасників Першої та Другої світових воєн. Чоловіки вважають це своїм громадянським обов`язком.
Саме напередодні Дня Перемоги  вони виявили посеред зораного цієї весни поля останки двох солдатів початку Другої світової (на це вказують речі, які були серед людських кісток). Серед речей одного з них знайшлася і так звана смертна капсула з даними солдата. На жаль, папірець, вкладений в капсулу, після майже 80 років  перебування в землі зберігся не повністю, і пошуковці змогли лише прочитати, що капсула належала бійцю з Олександрійського району Кіровоградської області, ім`я та прізвище ж його поки що невідомі.
Як годиться за законом, шукачі-волонтери відразу ж повідомили про знахідку місцеву поліцію, а та, в свою чергу, відкрила кримінальне провадження і направила людські останки та речі на експертизу. Як тільки підтвердиться, що вони  – справді часів ІІ світової війни, провадження буде закрите, останки передадуть територіальній громаді,  де вони знайдені,  або громадській організації «Пам`ять», яка займеться похованням.
Брати Балановичі (чий прадід  також зник безвісти на фронтах ІІ світової), як досвідчені пошуковці ГО «Пам`ять», вважають, що ці 2 бійці, скоріш за все, загинули влітку 1941 р. та так і не були поховані, їхні тіла просто присипало землею на полі битви – про це свідчать залишки солдатських речей, які залишилися при них: каски, частин протигаза, лопати тощо.
Історики підтверджують, що саме на території Дубенського району, як і на двох сусідніх на Рівненщині, точилися запеклі бої в червні 41-го. У тому числі – одна з грандіозних танкових битв початкового періоду війни, де з обох сторін були задіяні понад дві з половиною тисячі танків, артилерія та великі сили піхоти. Втрати Червоної армії в тій битві достеменно невідомі і зараз, але напевне вони були страшними: боєприпаси і кістки непохованих солдатів місцеві жителі в навколишніх лісах і полях знаходять і досі.
Злишається сподіватися, що експертам вдасться таки встановити прізвище ще одного захисника Батьківщини – нашого земляка з Олександрійщини, а його родичі, можливо, отримають остаточну звістку про долю близької їм людини. Долю, яка ще залишається  для них невідомою ось вже майже 77 років…

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я