Без паспорта: українцям розповіли про нові правила при переказі грошей

0
389

В Україні від 28 квітня запрацювали оновлені вимоги під проведення фінансових операцій. Тому, якщо здійснювати перекази на суму від 5 тисяч гривень, клієнтам потрібно пройти обов’язкову ідентифікацію

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, пише Depo.ua.

Як зазначила Рожкова, для більшості банківських клієнтів нововведення будуть не помітні, адже всі клієнти банків вже мають картку, тобто є ідентифікованими. Водночас, перевірятимуть тих, хто переказує понад 400 тисяч гривень та здійснює, наприклад, переказ коштів за кордон.

“Звітувати потрібно про такі операції: готівка; переказ коштів за кордон; операції політиків; операції клієнтів з держав, які працюють “в антилегалізаційній сфері”, як наприклад Північна Корея. Це все дасть змогу легше дихати бізнесу та банківським клієнтам”, – пояснила Рожкова.

Перша заступниця очільника НБУ розповіла, що здебільшого йдеться про перекази без відкриття рахунку, до прикладу, під час поповнення рахунку через термінал на суму понад 5 тис грн. Тоді потібно буде підтвердити свою особистість або за допомогою карти, або з документом, який посвідчує особу. Термінали, за її словами, до кінця року будуть облаштовані спеціальними пристроями, які будуть сканувати інформацію і таким чином ідентифікувати людину.

Ідентифікація не буде потрібна для:

сплати комуналки, оплати податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);

сплати кредиту до 30 тисяч грн;

оплати товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);

всі готівкові перекази в межах України до 5 тисяч грн;

зняття коштів з власного рахунку.

Зазначимо, що нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності закону “Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення”.

Нагадаємо, НБУ зобов’язав банки завантажити банкомати і вчасно повертати депозити.

Також 10 українських банків погодились на кредитні канікули для клієнтів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я