Аграрії Кіровоградщини втратили на недоврожаю як мінімум 1,5 млн. тонн зернових

0
919

Таких низьких показників врожайності на Кіровоградщині ще не було за останнє десятиріччя. Врожайність 2020 року вдвічі менша від минулорічних показників, а в багатьох господарствах області і втричі, а то й  вчетверо. Деякі фермери кукурудзу скосили на силос, а дехто переорав за відсутності великої рогатої худоби… Рік приніс великі збитки аграріям Кіровоградщини. Вкладено  було мільйонні кошти на гербіциди, на добрива… А ще ж треба розрахуватися з пайовиками. Буде сутужно, але, як сказав мені один із відомих господарників Олександрійщини: «На початку своєї роботи в аграрному секторі, а це було 20 років тому, було набагато гірше. Витримали, здолали негаразди, виросли,  виростили команду однодумців-спеціалістів, навчилися вирощувати багаті врожаї, побудували міцну матеріальну базу господарства.., переживемо. Пайовикам віддали все, що належить по угодах».

В облдержадміністрації прокоментували результати врожаю-2020.

– Фактично збір врожаю наші аграрії вже завершують. Погодні умови кінця жовтня здебільшого були сприятливими для проведення польових робіт. Аграрії області, за оперативними даними, зібрали 2,5 мільйона тонн зернових(а в минулі роки  були показники, що перебільшували 4 млн. тонн, -Авт.),– каже директорка департаменту агропромислового розвитку Марія Чорна.

Станом на 3 листопада сільгосппідприємства області зібрали зернових і зернобобових культур на 804,9 тис. га, що становить 96% площ. Середня врожайність по області становить 31,5 ц/га.

Кукурудзи на зерно зібрали на 344 тис. га або 91% площ. Намолотили майже 918 тис. тонн, середня врожайність – 26,7 ц/га.

Соняшник аграрії зібрали майже на 592,3 тис. га або 97% площ, намолотили понад 989,1 тис. тонн із середньою врожайністю 16,7 ц/га.

Сої зібрали на 66,2 тис. га або 87% площ, намолотили понад 62,9 тис. тонн, середня врожайність складає 9,5 ц/га.

Цукрові буряки зібрали на 5,4 тис. га або 47% площ, а це понад 129,6 тис. тонн із середньою врожайністю 240 ц/га.

З таких низьких показників врожайності аграрії Кіровоградщини втратили на недоврожаю як мінімум 1,5 млн. тонн зернових.

Фото з власного архіву (ТОВ “Колос”)

Іван Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я