А.Кузьменко: «Нехай щастить кожній родині»

0
405

«Серпневий зорепад» започаткований  свого часу в дев`яте 2018 року гостинно запросив на фестиваль української народної творчості до столиці ТОВ «УкрАгроКом» – Головківки шанувальників  української пісні та української кухні, що є обов`язковими умовами участі в фестивалі.

41 творчий колектив з різних куточків Кіровоградщини та Дніпропетровщини прибули до чарівної Богом обдарованої Головківки, де проживають люди з великої літери. Недаремно цей край називають у народі маленькою батьківщиною нашої славної Кіровоградщини.

Багатіють з року в рік лани і комори украгрокомівців де  вміло господарюють, починаючи на землях від Новоукраїнського до П`ятихатського району Дніпропетровщини. І скрізь успіх і соціальний захист його мешканців…

 Відкриваючи урочисту частину народний депутат України А.І.Кузьменко, ініціатор зародження «Серпневого зорепаду» свого часу, відмітив:

-Мені приємно  вітати моїх земляків, що вкотре  «Серпневий зорепад»  повернувся до Головківки.  З кожним роком наші трударі збагачуються, бо вміють славно працювати, створюючи блага.  Вірю, що традиція постійно рухатися вперед – до нових трудових звитяг, буде нашим постійним супутником у житті. А сьогодні в нас свято, ми підсумовуємо рік минули і рік сьогоднішній – в його творчій праці.  Як свідчення цьому  41 колектив народної художньої самодіяльності приймає участь в 9-му  зорепаді. Географія учасників щорічно збільшується. Вірю, що наступного року  учасників буде ще більше. Бажаю усім гостям, працівникам товариства, їх родинам, щастя, добра  і благополуччя. А сьогодні нехай переможе найкращий колектив… Хорошого відпочинку і чудового  настрою.

 У вітальному слові перший заступник голови КОДА С.П.Коваленко наголосив, що саме 11 серпня відбудеться небесний зорепад, що підсилює свято аграріїв «УкрАгроКому», їх талантів у художній та кулінарній творчості. Такі свята потрібні суспільству, вони єднають різні покоління, вони виховують кращі почуття доброчинності.  Міський голова С.К.Цапюк в свою чергу привітав аграріїв зі святом, відмітивши велику  роль таких міроприємств у  житті сільського трудівника,  підкресливши, що село стає ближчим до міста.

 І голова ОТГ А.О.Коломійцев і  фінансовий  директор компанії  П.Д.Фесюк у своїх промовах вітали учасників «Серпневого зорепаду», бажали найкращих емоцій та  перемоги у фестивалі.

 Програма фестивалю розпочалася з виступів колективів художньої самодіяльності:  О.Ігнатова і Ю.Божко, с.Головківка ( пісня «Родина»); О.Братченко ( «Солодкі сльози»); «Перлина степу» ( «Дума про землю»);  Т.Дробот  («Калиновий спів»); В.Бутова  С.Дівоче Поле  «Нехай живе Серпневий зорепад»;  «Хлібодар», смт Нова Прага, «Гей, соколи»; Л.Погоріла (С.Ізмайлівка, обжинковий обряд); О.Олещенко, с.Завторове, Устинівський р-н, «Україна-мати»; «Калина», смт Нова Прага,  «Українські козаки,  вокальна група  с.Олександрівка Устинівського району,  «Рідня моя»;  «Українські вечорниці», ПК «Світлопільський, м.Олександрія, «Ми любимо село»;  О.Волкова «Верба ( м.Долинська);  «Чарівниці ( Петрокорбівський  СБК,  Новгородківський р-н, «А я- молодиця»);  «Чумацький шлях», с.Костянтинівка, «Червона  калинонька”, «Передзвони» , с.Новомихайлівка, Долинський р-н, «Поле, моє поле»; Е.Довгенко,  с.Інгульське, Устинівський р-н,  «Мир над Україною; «Калина», с. Троїцьке, П`ятихатський р-н,  «Люба, моя люба»;  «Степограй», смт  Липняжка,  Добровеличківський р-н, «Сільський туризм»; О.Цуркан, навчальнйи заклад №10, м.Олександрія, «Вишиваночка»;  «Мрійниці» смт.Новгородківка, «Біла-біла черемшина»;  «Степівчанка» с.Олександрівка, Долинський р-н, «Ой в лісі –лісі»; «Спасівчанка», с.Спасівка, Новгородківський р-н,  «Через сад- виноград»; « Калиан»  с.Біленки, П`ятихатський р-н,  «Дієта», «Кумоньки», Ганно- Требівка, Устинівський р-н,  «Гапака»; В.Притиченко, ПАТ «Шарівське»., «Лелеча доля»; Т.Горшанова, с.Рівне, Новоукраїнський р-н, «Мамина калина» та ін.

 Члени журі в складі  організаторів свята  відправилися оцінити  кулінарні столи «Фантазії навколо завиванця», що став головною стравою  цьогорічного свята. Столи ломилися від їжі, слина стікала по губах, так  смачно пахло навкруги, що мліло  на душі…

Біля півтори години прийшлося журі, щоб перебробувати всі завиванці, щоб оцінити  найсмачніший, найкраще художньо оформлений завиванець..

…Прийшов  час  оголошення переможця «Серпневого зорепаду».

Журі одностайно визначили, що найсмачнішим завиванцем  визнано кулінарні здібності представників П`ятихатського р-ну Дніпропетровської області – нагорода  5000 грн.  Приз глядацьких симпатій  та 5000 грн. дістався  дуету «Куми»  з с.Чечеліївка, Петрівський р-н.

А переможця зорепаду оголосив народний депутат України, засновник  «Серпневого зорепад» А.І.Кузьменко:

  • Географія фестивалю розростається, він має успіх і визнання, до нього долучаютьяс все більше творчих людей. Сьогодні головний приз відправиться недалеко- всього за 15 км 500 метірв – до Олександрії. Перемжець талановита співачка Оксана Цуркан. Вона  виборола Олександрії наступного року  бути господарем «Серпневого зорепаду». Диплом і 20000 грн. – це визнання таланту юної співачки.

  • С.К.Цапюк в свою чергу, отримавши привітання з перемогою міста, подякував за визнання  таланту  юної олександрійки і  підкреслив, що з завданням проведення  ювілейного 10-го Серпневого зорепаду  м.Олександрія впорається на відмінно.

  • А далі   співав «Скай». Молодь танцювала. Все було  радісно, помпезно.  А завершилося свято  салютами.

  •  По своєму розмаху,  організації, участі людей в конкурсах, у  рекламації виробів декоративно- прикладної  творчості,в якій взяли участь десятки майстрів художніх виробів -це було свято народної величі…Кухня, торгові ряди – все було з величезним розмахом. Тисячі людей ( тільки легкових автомобілів було біля 500) приїхали до маленької столиці Кіровоградщини- Головківки, щоб вкотре пересвідчитися, що тут все буде на найвищому художньо-мистецькому  та організаційному рівні.

  • І.Мельник

  • ФОТОРЯД

    

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я