А було так близько футбольне диво… Учитель гарний, та не всі учні хочуть навчатися …

0
1097

А було так близько футбольне диво…

Вчорашній матч півфіналу Кубку України мав принести  футбольне диво від «Олександрії», і воно було таким близьким на «витягнуту руку», як кажуть у народі, але…

  • Не будемо детально аналізувати перебіг самого поєдинку – він був на лице. Краще грали гості, вони і відкрили рахунок на 20-й хв. І знову таки не без помилок гравців в центрі поля господарів та захисті, коли Юрченку вдалося віддати пас на Кочергіна, а той вже зумів як слід розібратися зі шкіряним, щоб відкрити рахунок у матчі.  Сказати, що «аграрії» не грали, не можна, але Юрію Паньківу довелося добре попрацювати в воротах, щоб не пропустити більшу кількість м`ячів до завершення першого тайму. В олександрійців нічого попереду майже не виходило. Ковалець, Лучкевич, Сітало більше боролися за шкіряного, а ніж мали можливість виходу на ударну позицію. Не було нормальної «подачі снарядів до пушок», тому вони і мовчали… До того ж дуже грубо грали гості, коли вже на 7-й хв. той же Кочергін отримав попередження.
  • Так і завершився перший тайм. Звісно, що в перерві головний тренер «Олександрії» В.Б.Шаран вказав на недоліки першого тайму, націливши гравців на перемогу. Здається, що дехто зрозумів, що треба грати на полі. Другий тайм різко відрізнявся від першого, коли грою володіли гості, а тут – господарі. Відступати нікуди – треба рятувати ситуацію – треба забивати. Включили силову, гру на відбір м`яча на полі суперника. Побільшало дальніх пасів, діагональних, вертикальних – на хід гравців, що діяли попереду. Набігалися Ковалець, Сітало, яких на 72-й хв. змінили Шастал та Устименко. Надія тренера на «джокерів». А далі Лучкевича змінив  Стецьков, а згодом Третьякова – Мишенко.  Гра пожвавішала, більше було боротьби біля воріт суперника, але до голу не доходило, і все ж на 90+1 хв. не витримали нерви в гравців «Зорі», коли вони завалили Устименка. І.Пасхал  вказав на пенальті. А як же бути, коли удар прийшовся в голову нашому захиснику від Івасенії ( до речі, грубий гравець у складі «Зорі», – Авт.). Бондаренко чітко реалізував свій шанс зрівняти рахунок. В овертаймах ближчими до взяття воріт  були олександрійці, коли Шастал не зумів з кількох метрів влучити по шкіряному, коли у Вантуха не вийшло з ударом, від останнього шкіряний потрапив до ніг Шастала.  Забий і все. Втрачено дорогоцінний момент істини – момент перемоги! Чотири попередження в гравців “Зорі” засвідчили, що вони були готові були до жорсткої, силової та грубої гри.
  • І в пенальті  спочатку більше вдачі було на боці «Олександрії», коли Шастал, Бондаренко та Мишенко реалізували свої кращі якості пенальтистів. І вели ж в рахунку по пенальті, бо той же Івасенія пробив мимо стійки воріт Паньківа. А далі Дубра пробиває вище воріт. Паньків вгадує удари по воротах, але вони були силові- парирувати надто складно. А тут ще й Стецьков не зумів переграти Шевченка. В.Скрипник вгадав із заміною воротаря перед закінченням гри… Але треба було перебити пенальті Стецькову, так як Шевченко під час удару відірвав ногу від землі. Це помилка арбітра.
  • Як би там  не було, але звинувачувати тренера у поганому результаті – ми не маємо права. Один із колишніх гравців олександрійського “Шахтаря”, який зі мною на трибуні “Ніки” вже  з десяток років поряд, сказав так:”А що Шарану треба  ще й  ноги гравцям на полі переставляти, щоб вони грали та забивали”. Я в свою чергу хочу добавити: “Учитель гарний, а ось учні в класі не всі слухають, і не всі навчаються добре футбольної грамоти”.  Про це будуть говорити всі.
  • З можливим відходом з команди В.Б.Шарана відійде ціла епоха славного минулого олександрійського футболу. Чи засіяє нова, час покаже.
  • Кубок України. Півфінал.

Олександрія. КСК “Ніка”, 21.04.21., 18.30,+10С.
ФК “Олександрія” – “Зоря” 1:1; пен.: 3:4
Голи: В.Бондаренко, 90+1 (пен.) – В.Кочергін, 20.

Серія пенальті: Шастал (+), Бондаренко (+), Мишенко (+), Дубра (-, вище), Стецьков (-, воротар) – Назарина (+), Шахаб (+), Іванісеня (-, повз ворота), Юрченко (+), Фаворов (+).

ФК “Олександрія”: Юрій Паньків, Кирило Дришлюк, Владислав Бабогло (Павло Пашаєв, 46), Кирило Ковалець (Дмитро Шастал, 72), Максим Третьяков (Богдан Мишенко, 84), Валерій Лучкевич (Тимур Стецьков, 80), Артем Сітало (Денис Устименко, 72), Євген Банада, Роман Вантух, Валерій Бондаренко, Каспарс Дубра

“Зоря”: Нікола Васіль (Микита Шевченко 120), Владислав Кочергін, Олександр Гладкий (Ловро Цвек, 90+6), Віталій Вернидуб, Дмитро Іванісеня, Владислав Кабаєв (Ловро Цвек, 104), Єгор Назарина, Денис Фаворов, Владлен Юрченко, Аллахяр (Шахаб Захеді, 104), Андрейс Циганікс

Попередження: Валерій Бондаренко, 64 – Владислав Кочергін, 7, Дмитро Іванісеня, 61, Олександр Гладкий, 63, Андрейс Циганікс, 79.

Іван Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я