До Кіровоградщини 24 березня надійшло близько 8 тисяч експрес-тестів на коронавірус

0
636

Близько шести тисяч тестів, що впродовж 23 – 24 березня очікують в області, – швидкі, ними зможуть перевіряти хворих лікарі екстреної медицини. Решта – тести ПЛР

Про це повідомила в.о. директора обласного лабораторного центру Надія Оперчук під час брифінгу.

Надходження тестів очікують у понеділок та вівторок.

– В області очікується отримання експрес-тестів у кількості 5800 і тести для ПЛР-діагностики – 1920. Тести для ПЛР-діагностики будуть зосереджені в єдиній в областій вірусологічній лабораторії обласного лабцентру, яка буде проводити точні дослідження на полімеразну ланцюгову реакцію, – зазначила лікар.

Швидкі тести лабораторний центр та обласний департамент охорони здоров’я розподілять серед лікарень області, щоб екстрена медична допомога їх мала і своєчасно проводила у підозрілому випадку та перевіряла контактних осіб. Що стосується швидких тестів. Спочатку проводиться діагностика виключення – чи це не є вірус грипу. Якщо грип не підтверджується, ми перевіряємо на інші типу вірусів – парагрип, аденовірус, риновірус. Якщо і тут тест негативний, то зразки направляємо на дослідження на COVID-19. Спочатку швидкими тестами, якщо підтверджується, то беремо більш точний аналіз – на полімеразну ланцюгову реакцію, яка працює з ДНК вірусу і є надзвичайно точною, – пояснила Надія Оперчук.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я