75 років минуло від дня звільнення м.Олександрія від фашистської чуми

0
199

 6 грудня 1943 року наше місто було звільнено від німецьких окупантів – коричневої чуми XX століття. Роки летять невпинно, а пам`ять незгасає поки живе ще покоління тих, хто виховувався  30-40 років тому…

 Біля братської могили, де покояться воїни – визволителі Олександрії, які полягли смертю героя під час звільнення міста від окупантів.

З цієї нагоди зібралися ті, кому болить епоха війни: небайдужі олександрійці, адміністрація міста та району, військовики.

Привітав учасників зібрання губернатор  Кіровоградщини С.А.КУЗЬМЕНКО:

– Шановні друзі! 1943 рік – далеко у часі, але спогади про нього живуть у наших серцях. Дуже важливо, щоб з покоління в покоління ми передавали естафету пам`яті про ті трагічні, важкі і героїчні сторінки історії нашої держави. І ми також повинні пам’ятати, що тільки роблячи висновки з історичних подій, ми можемо сьогодні гарантувати своїй країні спокій і мирне небо над головою Я хочу подякувати тим, хто зі зброєю в руках зараз боронить наші кордони, щоб наша Україна була вільною і незалежною державою. Я схиляю свою голову перед подвигом тих, хто в 43-му році віддав за нас своє життя. Бажаю всім тут присутнім миру, здоров’я і процвітання», – сказав очільник Кіровоградщини.

Міський голова С.К.Цапюк наголосив, що наше покоління вдячне визволителям, які своєю смертю звільнили Україну від загарбників, даруючи людям радість мирного життя, що наш священний обов`язок  свято берегти і примножувати світлу пам`ять по загиблих шляхом військово-патріотичного виховання молоді. Нагадав, що  в Олександрії залишилось всього 40 учасників бойових дій (  а минулого року ще було 100,- Авт.) періоду Другої Світової війни.

Визволитель Олександрії Л.М.Томіліна в своїй розповіді нагадала про ті страшні дні, коли точилася боротьба за звільнення Олександрійщини і самого міста…

С.А.Кузьменко  віддав данину світлої пам`яті   по загиблих, поклавши квіти до вічного вогню могили Невідомого солдата, до пам’ятника підпільникам Олександрії…

Естафета пам`яті, що розпочала свою ходу від 29 жовтня з с.Куцеволівка – перший звільнений населений пункт  Кіровоградщини, далі  – Світловодськ, а сьогодні вона в Олександрії, до неї приєднується Петрівський район, і далі по області, а завершиться  22 березня  2019 року в смт Вільшанка – в останньому звільненому від фашистів району Кіровоградщини.

І.Мельник 

ФОТОРЯД

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я