58,5 % жителів Олександрії уже готові проголосувати за С.А.Кузьменка

0
1347

Колишній голова Кіровоградської  облдержадміністрації, президент  ФК «Олександрія» та засновник благодійного фонду «турбота»  Сергій Кузьменко лідирує в рейтингу за посаду міського голови Олександрії. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного групою «Рейтинг».

58,5 % серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором, підтримають Сергія Кузьменка. 38,2% готові ще раз обрати чинного міського голову Степна Цапюка. 1,6% – за підприємця Володимира Трофіменка. Не визначились за кого голосуватимуть близько 9% опитаних.

Жителі міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 15% вважають, що країна рухається в правильному напрямку, 74% – протилежної думки. Натомість 46% олександрійців переконані, що справи в місті йдуть правильно, 43% – протилежної думки. 64% опитаних хочуть змін у місті (40% поступових, 24% -швидких). 32% – за стабільність.

45% очікують покращення після місцевих виборів 25 жовтня. 37% переконані, що нічого не зміниться, лише 3% очікують погіршення.

74% відповіли, що обов`язково братимуть участь у місцевих виборах, ще 12%- вагаються.  3%- можливо підуть на вибори, 10% – малоймовірно, що голосуватимуть. Відносно вищий рівень передвиборчої мобілізації серед старшої категорії населення.

«Ми вже вкотре робимо дослідження в Олександрії, – коментує результати опитування заступник директора соціологічної групи  «Рейтинг»  Любомир Мисів. –Це одне з міст, де проходять доволі цікаві вибори, тому що тут досить сильна конкурентна боротьба між кандидатами. Що змінилося з минулого разу? В принципі, ми й  надалі бачимо, що вибори краще оцінюють ситуацію в місті, ніж у країні. Ми поставили ще кілька запитань стосовно того, чи очікують люди змін. Як бачимо, майже дві третини містян говорять про те, що місту потрібні зміни. У попередніх списках у нас було близько 12 кандидатів, тепер ми користувалися затвердженим у ТВК списком, – додає Мисів.-У перегонах лишилося троє, результати, відповідно, досить сильно змінилися. З`явився лідер  – це Сергій Кузьменко. Опитування показує, що містяни не проти змінити ситуацію в місті. Хоча вони й по-різному бачать ці зміни, але це все таки зміни. Кількість тих, хто голосував проти Степана Цапюка, перейшла до іншого кандидата,- Сергія Кузьменка».

Заступник директора «Рейтингу» також наголосив, що явка виборців 25 жовтня може бути не такою, як нині демонструє дослідження.

«Що цікаво з точки зору самих виборів, то бачимо досить високу готовність узяти в них участь, але мусимо зважати на те, що дані показують ситуацію тільки на сьогоднішній день. У жовтні она може бути дещо іншою. Дуже сильно впливатиме на явку ситуація з епідемією коронавірусу».

В опитуванні взяло участь 800 респондентів від  18 і старше. Похибка не більше 3, 5%. Час проведення 26-28 вересня 2020 року.Нагадаємо, що 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори.      

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я