5 кардинальних змін у медицині запроваджених КМУ у 2019 р.

0
85

Уряд В. Гройсмана запланував продовжити та втілити 5 кардинальних змін у системі охорони здоров’я. З їх реалізацією виграють як пацієнти так і лікарі. Передбачається, що після впровадження змін медпрацівники отримають високі зарплатні, а пацієнти – вчасну кваліфіковану медичну допомогу.

Як говорить Прем`єр -міністр України:

-Якщо 3-5 років робити те, що передбачено планом реформи медицини, протягом цього часу українці будуть бачити позитивні зміни в системі охорони здоров’я, відчують підвищення якості надання медичної допомоги. Важливо діяти системно і послідовно. У результаті українці отримають кваліфікованих лікарів, нормальні умови отримання допомоги, а лікар отримає нормальну, достойну заробітну платню.

Зміна 1: Сімейні лікарі

Майже 25 млн. укарїнців обрали своїх лікарів, що означає, що майже кожен другий українець вже має лікаря, якому довіряє і до якого може звернутися з будь-якими проблемами зі здоров’ям або дізнатися, як вести здоровий спосіб життя і не хворіти. У будь-який момент можна змінити лікаря, підписавши декларацію з іншим. Ті, хто не встиг, зможуть це зробити.

Медичні заклади, що вклали угоду з Національною службою здоров’я, отримали фінансову свободу та можуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом, вони не обмежені тарифною сіткою чи штатним розписом.

«За результатами третьої хвилі понад 95% усіх комунальних медичних закладів первинки долучилися до змін і переходять на нову модель фінансування – коли держава оплачує медичні послуги, надані конкретному пацієнту. У закладах-партнерах НСЗУ свого лікаря обрали понад 14 мільйонів людей. І за ними в заклади вже прийшли 3,5 мільярди гривень»,- сказав голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Це дозволило головним лікарям переглянути зарплатну політику. У лікарів, які ефективно працюють, зарплата збільшилась  до трьох разів. «Коштів у нас стало більше. І ми можемо дозволити підвищити зарплатню лікарю із 5-9 до 15 тис.. грн.,» – зазначає головлікар центру первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради Є.Ткаченко.

І це лише початок.

-Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася. Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки. Попереду ще багато роботи, – зазначає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  • Зміна 2: Доступні ліки

Цього року Уряд продовжить реалізацію програми Доступні ліки». Її запроваджено у 2017 році, аби люди з хронічними захворюваннями могли їх отримати в аптеці безкоштовно або із невеликою доплатою. Нині 6,6 млн людей регулярно отримують доступні ліки. Це понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету 2 типу, 59 з них – безкоштовні.

Уряд працює над тим, щоб розширити перелік таких ліків та максимально спростити процес їх отримання. З квітня 2019 року їх виписуватимуть за електронним рецептом, що дозволить отримати ліки навіть в аптеці іншої області.

Зміна 3: Безкоштовна діагностика
З другої половини 2019 року Уряд проваджує програму «Безкоштовна діагностика». Це 80% потреби пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, найбільш необхідні безоплатні дослідження і аналізи, консультації вузькопрофільних спеціалістів. За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра пацієнти зможуть проходити такі обстеження як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші безоплатно у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров’я. Таким чином, на нову модель фінансування почнуть переходити поліклініки, які є закладами спеціалізованої амбулаторної допомоги.

Зміна 4:Сучасні спеціалізовані лікарні

Аби українці могли отримувати висококваліфіковану допомогу у закладах, їх продовжать оснащувати сучасним медичним обладнанням. З 2017 року Урядрозпочава розбудову мережі центрів кардіо-судинної хірургії – щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їх оснащення. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисячам людей, що страждають на серцево-судинні захворювання. За три роки буде відкрито 39 нових кардіоцентрів по всій країні. Кожна людина зможе отримати там допомогу цілодобово, а люди з гострим інфарктом міокарду – безкоштовне обстеження та стентування.

Продовжують в Україні створювати нові перинатальні центри, де сотні малюків, що поспішили народитись, отримують шанс на життя. Минулого року було відкрито такий центр у Львові, невдовзі запрацює ще один – у Луцьку. Нагадаю, перший в Україні перинатальний центр запрацював на Кіровоградщині.

Зміна 5: Швидка допомога 
Часто відлік йде на секунди. І «швидка», яка приїхала навіть на хвилину швидше, вже може врятувати життя. Для того щоб людина була впевнена, що її виклик буде прийнято без затримок, а машина виїде вчасно, Уряд наступного року розпочне модернізацію диспетчерських служб.

Реформа екстреної допомоги розпочнеться і на Кіровоградщині. Будуть придбані нові «швидкі» з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я