5 хитрощів, які допоможуть виростити дині

0
424

Диня – культура тепло- і сонцелюбна, тому добре росте далеко не в кожній місцевості. Однак той, хто зуміє створити оптимальні умови для їхнього росту та розвитку, зможе виростити солодкі, соковиті й запашні дині навіть у регіоні з коротким і прохолодним літом. У цій статті ми поділимося з вами декількома хитрощами, які допоможуть вам отримати гарний урожай динь.

  Гарантований успіх у вирощуванні динь: п’ять хитрощів

Хитрість перша: посадка

 Вирощують дині на відкритих, сонячних, захищених від вітру ділянках. На південній стороні дині краще визрівають і рідше уражаються захворюваннями. Ґрунт цим баштанним рослинам потрібен слабколужний або нейтральний: диня може знести посуху та засолення ґрунту, проте в ґрунті кислої реакції вона росте погано. Готують ділянку під дині з осені: землю перекопують із перегноєм (компостом) і суперфосфатом. Навесні, в першій половині травня, ділянку вирівнюють і проводять посів у одну ямку 2-3 насінин на глибину 3-4 см. Відстань між ямками витримують від 1 м до 1,2 м.

Щоб сходи не загинули від поворотних заморозків, кожну ямку потрібно накрити літровою пластиковою пляшкою, відрізавши в неї дно. Потім пляшки високо підсапують піском, а ямку поливають через шийку водою температури 45-50 ºC. Після цього літрову пляшку накривають п’ятилітровою пластиковою посудиною з відрізаним дном. У результаті у вас вийде конструкція, що добре зберігає тепло. Щойно у сходів розвинеться перший справжній листок, посіви проріджують, залишаючи в кожній ямці один найміцніший сіянець. Проріджені сходи поливають і накривають тільки п’ятилітровою посудиною, яку можна буде зовсім прибрати в другій половині червня.

Хитрість друга: багато сонця

Найкраще дині, як і інші гарбузові рослини, розвиваються на легкому піщаному ґрунті, але найважливіше для цієї культури – кількість сонячного тепла та світла, тому поруч із баштаном не має бути ні дерев, ні кущів, що затуляють ділянку від сонця. Але коли почнуть дозрівати плоди, їх у післяполуденні години потрібно затінювати, щоб вони не зварилися. Накривати диньки можна лопухами або газетами.

Хитрість третя: захист від гнилі

Баштанні культури часто вражаються грибковими інфекціями, від яких гниють і плоди, і пагони. Щоб цього не відбувалося, під кожен плід потрібно покласти шматок дошки або шиферу, щоб він не стикався з землею. А кореневу шийку кожного куща потрібно засипати 2-3 жменями піску.

Хитрість четверта: полив

Коріння баштанних культур зазвичай глибоко йде в землю, що в жарких кліматичних умовах дозволяє рослинам добувати собі вологу з глибоких шарів землі. Якщо ж ви вирощуєте дині в прохолодному регіоні, де ґрунтові води часто залягають близько до поверхні, дуже важливо змусити коріння динь розростатися в горизонтальній площині. Тому воду при поливі баштану ллють не під корінь, а в пророблені між рядами канавки. Зволожувати ґрунт на динячих грядках потрібно тільки в сильну та затяжну спеку. На наступний після поливання день ґрунт на баштані потрібно розпушити й замульчувати, щоб запобігти утворенню кірки.

Хитрість п’ята: формування куща

Якщо літо у вашій місцевості коротке й не дуже спекотне, то всі плоди, що зав’язалися на кущі, навряд чи встигнуть визріти. Тому доцільно залишити на кожній рослині не більше 6 плодів, а решту видалити, щоб кущ даремно не витрачав на них живлення і сили. Основне гудиння потрібно обрізати над 5-6-им листком. При дотриманні цих нескладних умов ви зможете зібрати урожай динь у кінці літа або на початку вересня.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я