Бог цінує працю косівчан

0
603

Про те як косівчани вміють святкувати день народження рідної Косівки знають на Олександрійщини дуже добре. Уміють косівчани та працівники ТВО «Колос» не лише вирощувати великі врожаї, а й організовувати для односельців  чудовий настрій і справжнє мистецько-художнє свято.

Ще  якихось 15 років тому місцеве господарство  було одним із відсталих господарств у районі. Та прийшли нові люди, дбайливі та вмілі керівники, які змогли «не лише дати роботу, а й можливість розквітнути селу, його трударям, які  пишуть нову славну  історію Косівки», бо керує господарством досвідчений аграрій з науково обгрунтованим підходом в організації  всього комплексу  робіт Олександр Вікторович Замковий. Про це відмітив у своїй промові владика Олександрійський і Світловодський  єпископ Боголєп, виступаючи перед жителями села.

-Нехай Божа милість буде завжди з вами, бо ви чудові люди, ви славно працюєте, примножуєте розквіт нашої України, яка потребує ваших рук і вашої натхненної праці. Вірю, що з такими людьми, як косівчани, як керівники господарства у вас все буде добре. Бог все бачить і цінує  вашу працю, дає вам можливість радуватися вашим спільним успіхам.

Концерт розпочався в зазначений  час. Зал  місцевого будинку культури був заповнений односельцями, які прийшли, щоб спільно відзначити День Косівки.

Не забули ведучі і про найменших косівчан, яких цього року в селі збільшилося на 7 діточок. Згадали і про двох мешканців села, які народилися саме 8 жовтня. Подарунки  від ТОВ «Колос» та художні номери (танці та пісні) у виконанні аматорів Будинку культури та учнів косівської школи стали  гарним дарунком. Не забули ведучі і своїх  героїв війни, а саме найстаршого  за віком, якому Бог дарував дожити  до 96 років В.Чорновола –  «Людину миру», який в роки війни врятував льотчика..І знову дарунки. квіти. На  підмостки виходять усі колишні голови  сільської ради М.Зінішіна, М.Коротя, О.Новіков, С.Чмирь, К.Горіславець, О.Горбань, яких зустрічають хлібом-сіллю та вручають книгу «Перлини косівської землі»,написану місцевою жителькою, вчителькою косівської школи Г.Великою, Презентація книги відбулася під час свята. Згадали хвилиною мовчання і  колишню голову сільради А.Радіонову.

Танці, пісні  про Косівку, добрі слова на адресу славних трудівників села, які пишуть історію рідного села своїм звитяжним трудом – перша частина урочистостей, що відбулася в Будинку культур…

ФОТОРЯД

Перша урочиста  частина завершилася. А друга розпочалася  вже на підмостках  великої сцени, де до Косівки завітали художні колективи сусідніх сіл З Костянтинівки, Протопопівки, Федірок, Приютівки,об привітати  своїх сусідів зі святом села.

Зокрема, учасники військово-патріотичного  клубу «Козак» з Федірок  продемонстрували  увазі великої кількості глядачів та гостей свята свої вміння  у військовій підготовці. І «Сильна Олександрійщина» прибула, щоб показати свою силу і завзятість  у  силовому екстримі.  Були й розважальні конкурси.Серед яких найбільшою популярністю вже який рік є піднімання  50-ти кілограмового мішка з цукром. Три учасники- переможці понесли до своїх домівок «солодкий подарунок».  А для малечі було організовано катання на кінному диліжансі. Частували косівчан ухою, кашою, шашликами, піцою, пирогом, випеченими місцевими кулінарами під керівництвом Г.Архіпової, чаєм, горілкою і вином… Все було смачно…

А коли на сцену піднявся гурт «Мандри» не дивлячись на проливний дощ, який то пускався, то затихав, то знову линув, та це не відлякало косівчан,бо до них приїхав їх земляк, народний артист України, керівник «Мандрів» Сергій Фоменко – Фома, чиє дитинство пройшло у Косівці, де йому знайомі всі вулиці, і стежки, «большак», і круча…, де він вкотре зустрівся з друзями юності…

Справді  «Мандри» – це більше ніж гарні співаки, це професіонали своєї справи, це такий стиль виконання пісень, коли ноги самі танцюють, коли душа хоче співати, коли ти відчуваєш єднання зі співаками, які  своїм  майстерним виконанням та повагою до аудиторії слухачів зачаровували піснями слухачів. «Пісня про Косівку»,  «Карпати- Косівка»… Весь концерт Фоми був пронизаний любов`ю і теплом та щирістю до косівчан-земляків. Він ні на хвилину не забував нагадувати, що він свого часу  найщасливішим був саме в Косівці, саме сьогодні в нього найкращий день у житті,бо він має можливість подарувати свої пісні своїм землякам…

Понад дві години звучали пісні, вівся діалог з глядачами. Фома і його колеги  по «Мандрах» змогли зачарувати незалежно від віку  і статі  вдячну публіку Косівки. Ліричні, романси, пісні про героїв АТО, про рідну Україну, про Косівку –здалося,  що «Мандри» повернулися в рідне село, наскільки  вони пройнялися теплом і  вдячністю до  косівчан, що  навесні С.Фоменко  пообіцяв, що приїде  з «Мандрами» в Косівку, щоб разом з усіма її мешканцями записати новий  музичний кліп.

Свято вдалося на славу. Чудовий настрій, усміхнені радісні  обличчя косівчан засвідчили, що вони того варті аби таких свят було побільше у їх житті. Велика подяка директору ТОВ “Колос” Олександру Замковому, який  робить все можливе, щоб трудівники господарства і мешканці села мали змогу не тільки гарно працювати, а й славно та гарно   відпочивати. І День села яскраве тому свідчення.

ФОТОРЯД          

І.Мельник  

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я