Пам`ять вічна: “Ніхто не забутий, ніщо не забуто!”

0
1208

Пам`ять вічна: “Ніхто не забутий, ніщо не забуто!”. Святі слова, що 75 років ми знову і знову повторюємо на могилах загиблих, згадуючи вдома батьків і дідів, рідних і близьких, хто приніс нам Перемогу, хто не повернувся з тієї страшно бійні з фашистською ордою… Пройдуть роки, десятиліття, віка, а пам`ять про них буде в наших серцях і серцях наших майбутніх поколінь, бо вони варті цього: герої-визволителі-переможці, партизани, підпільники, працівники тилу…

Станом на 9 травня 2020 року в  Олександрії залишилося всього 45 ветеранів війни. Із них 17  – учасників бойових дій (а ще 2 роки тому їх було понад сотня, -Авт.), серед яких визволитель нашого міста – Томіліна Лідія Марківна та двоє партизанів-підпільників.

Славетним переможцям, підпільникам, партизанам, працівникам тилу,

учасникам ООС!

Сьогодні все прогресивне людство відзначає День пам’яті і примирення та 75-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Наше покоління вдячне ветеранам Другої світової за можливість жити в мирі і злагоді. Народи всіх країн, незважаючи на різні політичні та релігійні погляди, об’єдналися і знищили фашизм у Європі. І ми по-справжньому пишаємось ними. Тоді, 75 років тому, європейці зрозуміли, що перемогу найсильнішого ворога можна було здобути тільки об’єднавши спільні зусилля та інтереси. Ми вшановуємо українських героїв, які відважно й самовіддано боролися з фашизмом. Великими людськими втратами, руйнуванням економіки, знищенням культурних та історичних цінностей заплатив народ України за право жити і працювати на своїй землі, бути вільною та єдиною нацією. Дуже символічним є те, що українці разом з усіма європейськими народами стоять по один бік рубежу, відстоюючи спільні цінності та цивілізоване майбутнє. Разом ми переможемо! Зігріємо душевним теплом ветеранів, учасників визвольних змагань, родини, які сьогодні втратили найдорожче – синів, чоловіків, батьків, не залишимо без уваги сім’ї, що залишилися без рідної домівки, усіх, хто несе важку і небезпечну варту задля України.

Дорогі наші ветерани, щиро вітаю вас зі святом, бажаю міцного здоров’я, родинного благополуччя, багато років щасливого життя, мирного неба над головою!

З повагою – президент ФК «Олександрія» Сергій Кузьменко

 Славетні мешканці Олександрійщини!

Від усієї душі вітаю вас з Днем пам’яті та примирення і 75-ю річ ницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, що стала найбільшою трагедією людства в XX столітті. Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацзмом, ставши однією з націй-переможниць.  Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги!  9 травня таїть в собі й гіркоту за багатомільйонні життя солдатів та простих громадян, покладені на цей вівтар.

Згадаймо сотні героїв косівчан, серед яких і герої-підпільникі, отрі загинули в фашистських катівнях Олександрії. Їх імена треба знати: Д.Білий, А.Варава, Єфросінія та Марія Гужелі, Ф.Кожевник, Т.Коритько, Є. Лошакова, М.Мікізіль, М.Пшулко, О.Підгорний, І.Самойленко, Л.Сердюк, Ніна і Софія Синіцині та І.Чередниченко. Нехай відзначення Дня Перемоги стане запорукою того, що подібне не станеться вже ніколи! Помолимося за усіх загиблих, за здоров’я ветеранів, бійців української армії, усіх учасників ООС, волонтерів, мирних жителів української землі, які нині кожен день відчувають загрозу смерті, за усіх, хто бажає перемоги і розквіту Україні. Нехай буття буде щасливим, а здоров’я – міцним! Нехай лише ласкаве сонце всім нам світить і пройдуть урожайні травневі дощі!

З низьким укліном – директор ТОВ «Колос» Олександр Замковий

Шановні олександрійці, ветерани війни, працівники тилу, підпільники, партизани, учасники ООС!

Щиросердно вітаю з Днем пам’яті та примирення і 75-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. День Перемоги. У це свято хочу побажати вам щасливого, мирного, довгого життя. Нехай всі війни на Землі припиняться! Нехай повсюди запанує щастя, а горе обійде всіх стороною. Хоч перемога далеко, проте ми пам’ятаємо про неї. Нехай лихі роки будуть лише в пам’яті, нехай вони ніколи не настануть знову. Нехай усміхаються діти та щастя п’янить, а рідні нехай вас цінують та люблять! Бажаю нових надій, процвітання, щастя і незмінного добробуту – це найкраща данина усім загиблим. Вже давно відгриміла та війна, після якої мирне життя набрало обертів. Але до сих пір пам’ять турбують спогади, а на Сході України ятрить нова рана. Дорогі ветерани, з Днем Перемоги! Нехай мир, подарований вами, нові покоління гідно оцінять і висловлять всі можливі слова подяки за здійснений подвиг!

З повагою – депутат  Кіровоградської обласної ради

Анатолій Кожемяченко 

Шановні ветерани, учасники визвольних рухів, учасники операції об`єднаних сил!

8-9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, та 75-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бо серцем, душею, розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою – Перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу. Ми схиляємо голови в пошані перед тими, хто 75 років тому під різними прапорами, з неймовірною жагою виборов Перемогу, зупинив Другу світову війну, виніс вирок нацизму, приніс мир і надію. День Перемоги над нацизмом – свято із сльозами на очах, бо занадто високу ціну заплатили за нього народи – десятки мільйонів жертв, скалічених доль, втрачених талантів, незагоєних фізичних і душевних ран.   Ветерани завжди залишаються для нас взірцем служіння батьківщині, своєму народу, найкращим людським ідеалам і сьогодні вони своїм прикладом надихають на перемогу наших вояків, які відстоюють єдність України, її право на незалежність, демократію та свободу. Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту. Низько вклонимося тим, хто сьогодні ще залишився серед нас, хто надихає нас на добрі справи в ім`я кращого завтра.

З повагою – Ольга Бондар 

Дорогие александрийцы, от всей души поздравляю с Днем Победы!

Самый светлый, дорогой и любимый народный праздник, общий для всех: ветеранов, их детей, внуков и правнуков. Это частичка истории каждой семьи. Победный май 45-го навсегда вошел в героическую летопись нашего Отечества как символ мужества и самоотверженности всего советского народа. Это день священной памяти о тех, кто сложил свою голову на полях сражений и отдал жизнь в борьбе с фашизмом. И одновременно для всех нас это день светлой радости от того, что смогли преодолеть все тяготы и невзгоды, выжить и победить в той страшной войне. Это праздник на все времена для украинцев. Украина всегда будет жить, пока не забыто 9 мая 1945 года! Пусть над нами всегда будет мирное небо, а в каждом доме — счастье, благополучие и любовь! С праздником! С Днем Победы!

С низким поклоном – Юрий Нос

Дорогі олександрійці, ветерани війни і тилу!

Ваш подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу. Цей святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Ми схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих. Висловлюю вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення. Віддаючи найглибшу шану тим, хто 75 років тому захистив Україну і весь світ від нацистської навали, висловлюю слова подяки і підтримки нашим воїнам-захисникам, які зараз боронять незалежність і суверенітет України на східному фронті. Вітаю з Днем пам’яті та примирення! Вітаю з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

З повагою –  депутат  Кіровоградської обласної ради

Олександр Цапюк

Шановні земляки- олександрійці!

Сердечно вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Пам’ять про Другу світову війну непідвладна часу. Народ України один із тих, хто втратив неймовірно велику кількість своїх синів і доньок в цій трагедії світового масштабу. Не шкодуючи ані душі, ані тіла народ України героїчно та мужньо виборював для світу свободу від нацистських загарбників.
Ці закарбовані в історії події пробуджують в кожному з нас почуття гордості за подвиг нашого народу. Ми пишаємося славою тих, хто приніс очікуваний мир світу та Україні, і схиляємо голови перед пам’яттю полеглих. Через 75 років від дня Великої Перемоги народ України знов захищає здобуту свободу та цілісність держави, проявляючи мужність і героїзм як в роки Другої світової війни.

З повагою – директор ПП «Грант-Житло» Геннадій Глазков

Дорогі олександрійці- ветерани війни, ООС!

 День Перемоги не загубиться серед запорошених томів історії. 9 травня змушує знову замислюватися про мирне майбутнє прийдешніх поколінь. Навіть тінь війни нехай не затьмарить майбутнє ваше або ваших близьких! А сни ваші нехай будуть радісні, як і навколишня безтурботна дійсність. Ми вдячні нащадки шануємо великий подвиг, мужність, патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм покоління, яке вистояло у смертельній битві з нацизмом. Тепер завдання нашого покоління відстояти мир, повернути спокій в українські сім’ї, не дозволити розпалити вогонь нової світової війни, відродитися жахам фашизму, геноциду. Тож у ці світлі травневі дні згадаємо, вшануємо усіх, хто наближав День Перемоги, відстоював Мир тоді і тих, хто робить це сьогодні – на блок-постах і українських кордонах, волонтерських центрах, госпіталях, всюди, де кується наша українська міць. Добробуту кожній родині!

З повагою – Олександр Оскар

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я