Чи вдасться повернути ім`я ще одного героя з Олександрійщини

У цій справі велику допомогу можуть надати сільські ради Олександрійщини, опитавши рідних про повідомлення, що їх рідні загинули на початку війни і досі є невідомо де похованими. Школярі також можуть долучитися до цієї благородної місії- повернути  рідним та історії ще одне ім`я невідомого солдата, що загинув  у роки Другої Світовогї війни.  
Поблизу с.Бірки Дубенського району Рівненській області, знайдено останки бійця з Олександрійщини – про це повідомили журналіти UA:Рівне. Двоє місцевих жителів, брати Володимир та Михайло Балановичі вже 10-й рік  з власної ініціативи займаються досить незвичайною, але почесною  діяльністю – пошуком останків невідомих учасників Першої та Другої світових воєн. Чоловіки вважають це своїм громадянським обов`язком.
Саме напередодні Дня Перемоги  вони виявили посеред зораного цієї весни поля останки двох солдатів початку Другої світової (на це вказують речі, які були серед людських кісток). Серед речей одного з них знайшлася і так звана смертна капсула з даними солдата. На жаль, папірець, вкладений в капсулу, після майже 80 років  перебування в землі зберігся не повністю, і пошуковці змогли лише прочитати, що капсула належала бійцю з Олександрійського району Кіровоградської області, ім`я та прізвище ж його поки що невідомі.
Як годиться за законом, шукачі-волонтери відразу ж повідомили про знахідку місцеву поліцію, а та, в свою чергу, відкрила кримінальне провадження і направила людські останки та речі на експертизу. Як тільки підтвердиться, що вони  – справді часів ІІ світової війни, провадження буде закрите, останки передадуть територіальній громаді,  де вони знайдені,  або громадській організації «Пам`ять», яка займеться похованням.
Брати Балановичі (чий прадід  також зник безвісти на фронтах ІІ світової), як досвідчені пошуковці ГО «Пам`ять», вважають, що ці 2 бійці, скоріш за все, загинули влітку 1941 р. та так і не були поховані, їхні тіла просто присипало землею на полі битви – про це свідчать залишки солдатських речей, які залишилися при них: каски, частин протигаза, лопати тощо.
Історики підтверджують, що саме на території Дубенського району, як і на двох сусідніх на Рівненщині, точилися запеклі бої в червні 41-го. У тому числі – одна з грандіозних танкових битв початкового періоду війни, де з обох сторін були задіяні понад дві з половиною тисячі танків, артилерія та великі сили піхоти. Втрати Червоної армії в тій битві достеменно невідомі і зараз, але напевне вони були страшними: боєприпаси і кістки непохованих солдатів місцеві жителі в навколишніх лісах і полях знаходять і досі.
Злишається сподіватися, що експертам вдасться таки встановити прізвище ще одного захисника Батьківщини – нашого земляка з Олександрійщини, а його родичі, можливо, отримають остаточну звістку про долю близької їм людини. Долю, яка ще залишається  для них невідомою ось вже майже 77 років…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Істина від Олександрії © 2017 - 2019